رفتن به محتوای اصلی
دستگاه اوزون ژنراتور

دستگاه اوزون ژنراتور

مجموعه نیکان صنعت قصد دارد امروز شما را با ۰ تا ۱۰۰ دستگاه اوزون ژنراتور آشنا نماید، در این مقاله تخصصی همراه باشید.

ازن چیست ؟

در سال ۱۸۴۰ گاز اکسیژن سه اتمی ازن نام گرفت. گاز ازن لایه ای است در اطراف کره زمین که وظیفه اصلی آن حفاظت از تمام موجودات در برابر اشعه خطرناک UV است. ازن یک گاز با اکسید کنندگی قوی می باشد که می تواند ویروس ها و باکتری های موجود در آب را از بین ببرد و به گندزدایی و در نتیجه تصفیه آب، کمک نماید.

دستگاه اوزون ژنراتور چیست ؟

دستگاه اوزون ژنراتور سیستم یا پکیج تولید کننده گاز ازن می باشد که با استفاده از روش های کرونا و اشعه UV مولکول دو اتمی اکسیژن را با یک اتم O دیگر پیوند داده و گاز ازن مورد نیاز برای صنایع تصفیه هوا و آب را به وجود می آورد. دستگاه ازن ساز به عنوان یکی از به صرفه ترین دستگاه ها جهت  تصفیه آب و فاضلاب و ضدعفونی کردن شناخته می شود. در کنار دستگاه های ازون ژنراتور صنعتی، امروزه دستگاه های خانگی نقش به سزایی در تصفیه هوا و ضد عفونی کردن خانه ها پیدا کرده اند.

در داخل کشورمان دستگاه ازون ژنراتور را با نام هایی همچون مولد ازن، ژنراتور تزریق ازن و ازن زن نیز شناخته می شود. در صنایع مختلف با با تزریق مقادیر بسیاری گاز ازن اقدام به گندزدایی و ضدعفونی تجهیزات و محیط می نمایند. دستگاه ازن ساز بدون هیچ قطعه و تجهیزات اضافی دیگر فقط با استفاده از برق شهری قادر به تولید حجم وسیعی از ازن می باشد. ازن ژنراتور بدون نیاز به لوازم جانبی بعنی خشک کن، چیلر، پمپ تولید هوا، کپسول هوا و… فقط با یک برق ۲۲۰ ولت شهری مقدار ازن مورد نیاز شما را بصورت دائم تولید می کند.

روش های تولید ازن با دستگاه اوزون ژنراتور

دستگاه ازن ساز بر اساس سه روش اقدام به تولید ازن می نماید:

۱- روش تخلیه الکتریکی که آن را کرونا نیز می نامند.

۲- اشعه ماوراء بنفش 

۳- الکترولیز آب با خلوص بالا

در روش های گفته شده، روش تخلیه الکتریکی از همه بهتر می شود، زیرا در این روش، مقدار ازن بیشتر با سطح الکترود کمتری می توان تولید کرد، علاوه بر این شما در این روش در مصرف انرژی صرفه جویی می نمایید.

مزایای تولید گاز ازن

یکی از مزایای داشتن این گاز ، امکان تبدیل آب شهری سنگین و دارای سختی نسبتا بالا به آب زلال و شبیه به آب معدنی می باشد. در ادامه چند نمونه دیگر از این مزایا نیز گفته شده است:

از بزرگترین مزایای استفاده از ازن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارخانجات آب معدنی می توانند با استفاده از دستگاه ازن ساز به راحتی، آب شهری سنگین و دارای سختی نسبتا بالا را به آب زلال تبدیل نمایند.

گاز ازن قدرت گندزدایی بالایی نسبت به هر موادی حتی کلر دارد.

با استفاده از دستگاه ازن ساز خانگی می توانید تمامی بوهای ناشی از دود سیگار و یا پخت و پز را حذف نمایید.

با استفاده از ازن می توانید ماندگاری میوه ها و سبزیجات را بالا ببرید.

نحوه کار با دستگاه اوزون ژنراتور

دستگاه ازن ژنراتور با جدا کردن مولکول های اکسیژن، گاز ازن را تولید می نماید که می توانید به عنوان اکسیدکننده ای قوی در تصفیه و گندزدایی از آن استفاده نمایید. دستگاه های ازن ساز نیکان صنعت به دو روش تابش پرتو ماورا بنفش به اکسیژن و یا تخلیه الکتریکی، اتم اکسیژن را به دو اتم منفرد تبدیل می کند و پس از ایجاد پیوند بین این دو با یک اتم اکسیژن دیگر، ازن ناپایداری تشکیل می شود. در داخل دستگاه یک فن وجود دارد 

 که هوا را به داخل محفظه تخلیه الکتریکی مکش می کند که با ایجاد ولتاژ بسیار بالا و ایجاد تخلیه الکتریکی و پدیده کرونا اکسیژن، به ازن قابل استفاده از دستگاه را خارج می نماید.

کاربردهای دستگاه ازن ساز

دستگاه ازون ژنراتور کاربرد های بسیاری دارد که ما در مقالات خود تک تک به شرح هریک پرداخته ایم. از مهم ترین کاربرد های دستگاه ازون ژنراتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از دستگاه های ازن ساز به عنوان یک اکسنده قوی عمل کرده و در مصارف صنعتی و برای دستگاه تصفیه آب های آشامیدنی استفاده می شود.

از دیگر کاربرد های ازن ژنراتور، ضدعفونی و تصفیه آب استخر، مرغداری، آب دامداری ها و ضدعفونی میوه ها و سبزیجات می توان نام برد.

در صنایع غذایی و کشاورزی همچنین در پرورش ماهی ها نیز دستگاه های ازن ژنراتور کاربرد دارند.

هنگام برداشت محصول ممکن است به دلایل مختلفی میوه ها و محصول یک کشاورز زودتر فاسد شوند که به کمک ازن می توانید از این امر جلوگیری نمایید.

تاثیر ازن بر روی شیر دهی گاو ها: گاو هایی که در محیط ازن دار پرورش یافته اند به طور مرتب تغذیه می شوند و بدون از دست دادن اشتها هضم نرمال دارند ، و این باعث می شود تولید شیر در گاو هایی که در محیط ازن دار حضور دارند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

نیکان صنعت سهل

مجموعه ما با گردآوری تیمی متخصص و نخبه از جوانان، اقدام به ساخت دستگاه ازون ژنراتور نمود. تمامی هدف مجموعه ما کمک به بومی سازی این دستگاه قدرتمند و بر طرف کردن نیاز داخلی می باشد. اما امروزه دستگاه های صنعتی نیکان و خانگی قادر با رقابت با دستگاه های خارجی نیز هستند.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت انواع دستگاه اوزون ژنراتور خانگی و صنعتی

، می توانید از طریق شماره های زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس : 

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا