رفتن به محتوای اصلی
کاربرد سیستم ازن ژنراتور در دامپروری

کاربرد سیستم ازن ژنراتور در دامپروری

 سیستم ازن ژنراتور در دامپروری

مجموعه نیکان صنعت قصد دارد، امروز در این مقاله تخصصی، شما را با اهمیت استفاده از ازن ژنراتور در دامپروری ( دامداری ها و مرغداری ها ) و مزیت های بزرگ استفاده از این سیستم، شما را بیشتر از قبل آشنا نماید؛ همراه ما باشید. در ابتدا باید گفت در صنعت دامپروری؛ هدف اصلی پرورش حیوانات اهلی در جهت استفاده از محصولات و فرآورده آن ها می باشد. وقتی که محیط کاملا سالم و بدون استرس برای حیوانات اهلی ایجاد نماییم حدکثر پتانسیل ژنتیکی را دام و طیور از خود نشان می دهند و این موضوع سبب می شود که تولید مثل سرعت بیشتری بگیرد و تراکم حیوانات بزرگ را در فضای کمتر برای پرورش افزایش می دهد.

دامداری ها

کشور های پیشرفته  در بخش های دامپروری خود از تکنولوژی ازن استفاده می نمایند. حیوانات که مواد شیمیایی مثل گازآمونیاک، اسید سولفوریک، اسید کربنیک و غیره را تولید می نمایند، موجب آلودگی هوا و پیرامون خودشان می گردند؛ ازن ژنراتور قادر است همه این مواد شیمیایی را اکسید نماید و تمامی بوهای مضر را از بین ببرد که در نهایت این امر سبب می شود سلامت دام حفظ شود. همچنین استفاده از ازن سبب می شود که کار هضم و جذب مواد غذایی توسط دام آسان تر از قبل شود و باعث افزایش قابل توجه ای علوفه به گوشت و بهتر شدن ضریب تبدیل مواد غذایی و در نتیجه سود دهی بیشتر می شود.

  1. سیستم ضدعفونی کننده آب مصرفی در دامپروری

تصفیه آب با استفاده از ازن مواردی است که قرن ها پیش در کشور فرانسه مورد استفاده قرار گرفته است. بعد از استفاده از ازن توسط فرانسوی ها، آمریکایی که از کلر به منظور ضد عفونی کننده استفاده می کردند و از نتایج کلر راضی نبودند، رو به استفاده از ازن کردند.
با استفاده از این روش آب کاملا بهداشتی و استریل در اختیار دام ها قرا می گیرد، همچنین از انتقال باکتری هایی همانند سالمونلا و اشرشیاکلی در آب مصرفی دام جلوگیری به عمل می آید.

  1. ضدعفونی CIP دستگاه های شیر دوش به وسیله ازن

استفاده از آب ضد عفونی شده توسط ازن، باعث کاهش ویروس ها و از بین بردن تمامی باکتری ها در آب خواهد شد. از دیگر مزایای استفاده از این سیستم، کاهش حشرات خواهد بود و می توان از آب ازن دار شده ای که در جهت  CIP ودستگاهای شیر دوش استفاده می شود برای مصرفی دام ها نیز استفاده کرد که این آب به  کاهش قابل توجه ای از اسید در دامداری و حفظ محیط زیست کمک می نماید.

گاوداری2

مرغداری

استفاده از ازن ژنراتور در مرغدای ها را می توان به چند دسته تقسیم کرد: 

برای استریل و ضد عفونی کردن آب مصرفی در مرغ داری ها از سیستم ازن ژنراتور استفاده می شود که این روش جزو جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد. استفاده از سیستم ازن ژنراتور در مرغداری ها، دارای مزیت های بسیاری می باشد که ما در ادامه قصد داریم شما را با آن ها آشنا نماییم با نیکان صنعت همراه باشید.

 

  • استریل و ضد عفونی کردن آب مرغداری ها علاوه بر این که هیچ ماده شیمیایی که در آب باقی نمی گذارد و باعث بروز حالت ژلاتینی شدن واکسن در داخل آب نیز نمی شود. همچنین تاثیر داروهای مثل آنتی بیوتیک و الکترولیت ها را کاهش نمی دهد که این موضوع  باعث جذب بهتر مواد مکملی به طیور می گردد.
  • برای استریل کردن سالن تولید و حذف بوی ناشی از متصاعد شدن گاز آمونیاک در سالن، می توان از ازن یاری گرفت. گاز آمونیاک در سالن های مرغداری، سبب بروز مواردی از جمله سوزش چشم و بروز برخی بیماری های تنفسی در طیور می گردد. خاصیت اکسید کنندگی ازن گازهای نسوخته حاصل از سوختن آمونیاک را از بین می برد. 
  • مورد آخری که ازن مورد استفاده قرار می گیرد در انبار نگهداری تخم مرغ ها در بخش طیور می باشد. با توجه به این که تولید جوجه با دستگاه های انکوباتور ارتباط مستقیمی دارد و مهم ترین عامل میکروب ها سطح تخم مرغ ها می باشد، استفاده از ازن سبب می شود که سطح تخم مرغ ها کاملا استریل شود و از انتشار آلودگی به سایر تخم مرغ ها جلوگیری شود. 

مرغداری

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت انواع دستگاه ازن ژنراتور در دامپروری ها می توانید از طریق شماره های زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس : 

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا