رفتن به محتوای اصلی
دستگاه ازن ژنراتور

دستگاه ازن ژنراتور

امروز قصد داریم شما را با دستگاه ازن ژنراتور و نحوه ی کار این دستگاه قدرتمند آشنا نماییم؛ پس با نیکان صنعت سهیل همراه باشید.

ازن چیست ؟

در ابتدا بهتر می باشد شما اطلاعاتی در مورد مولکول ازن کسب نمایید. ازن با چگالی ۱/۵ برابر اکسیژن یکی از آلوتروپ های اکسیژن می باشد. ازن در حالت گاز، بی رنگ و بی می باشد، همچنین در فاز مایع به صورت آبی تیره دیده می شود. در مورد نقطه جوش ازن باید گفت، این آلتروپ دارای نقطه جوش ۱۱۲- درجه سانتی گراد و بسیار ناپایدار است. مقدار تولید ازن دارای پارامتر های مختلفی می باشد و این مقدار تولیدی در هر محیطی متفاوت می باشد، این پارامتر ها شامل: دبی گردشی، بار آلودگی آب و دستگاه های موجود در مدار تصفیه می باشد؛ که قبل از تولید ازن باید محاسبه شود. تولید ازن در طبیعت به دو صورت، اشعه ماوراء بنفش خورشید و رعد و برق انجام می‌گردد.

دستگاه ازن ژنراتور

ازن ژنراتور یا ازن ساز نام دستگاه تزریق ازن می باشد، که اساس کار این دستگاه کمک گرفتن از جرقه الکتریکی ( نور uv و  یا ولتاژ بالا ) می باشد. در روش UV که ابتدایی ترین روش تولید ازن می باشد، با تاباندن لامپ های UV به اکسیژن ورودی داخل راکتور، ازن تولید می‌گردد. اما در روش دیگر تولید ازن با استفاده از اعمال ولتاژ، دو الکترود با اختلاف ولتاژ بالا تعبیه می شود، که از این دو الکترود اکسیژن گذر می نماید و در نهایت ازن تولید می شود.

دستگاه ازن ژنراتور با استفاده از یک گاز وروی،( هوا، اکسیژن خالص ) کار می نماید. یکی از دلایل وجود دستگاه ازن ژنراتور در هر محیطی برای بدست آوردن ازن، ناپایدار بودن ازن و عدم توانایی در انبار کردن آن می باشد.

 

دستگاه ازن ژنراتور

دستگاه ازن ژنراتور

مزیت دستگاه ازن ژنراتور

پس از آشنایی با ازن و نحوه کار کردن دستگاه ازن ژنراتور، شاید از خود بپرسید چرا باید این دستگاه را خریداری نماییم. امروزه با بهره گیری از دستگاه ازن ساز در صنایع مختلف، کشور های جهان اول توانسته اند، از نظر کیفی، محصولی با کیفیت تولید نمایند و همچنین در صنایع مختلف، پزشکی و غذایی، کشاورزی و غیره گام های بلندی بر دارند. شرکت نیکان صنعت سهیل با ساخت دستگاهی بومی و آماده رقابت با نمونه های خارجی، در صدد این بوده است در پیشرفت روز به روز این مرز بوم گام بزرگی بردارد. برخی از مزیت های دستگاه ازن ژنراتور به شرح زیر می باشد.

عمر بالای دستگاه ازن ساز
قدرت اکسیدکنندگی و گندزدایی بالا
ضد عفونی و پاکسازی محیط
کیفیت بالای گاز تولیدی
تجزیه سریع مولکول های ازن
برتری استفاده از ازن نسبت به کلر
ازن بو ندارد و بوی آن به مانند بویی است که پس از تخلیه الکتریکی در هوا به مشام می رسد.

عوامل موثر بر بازده ازن

اثر بخشی ازن در کاربرد های فرآوری مواد غذایی، تحت تاثیر طیف وسیعی از متغیر ها تصفیه، مقدار PH، رطوبت نسبی و مقدار ترکیبات ازن بسنگی دارد، زیرا همه این عوامل متفاوت بر حلالیت و واکنش پذیری و پایداری ازن تاثیر گزار هستند.

غلظت : با افزایش غلظت ازن، ازن با ثبات تر و محلول پذیری کم تری به خود می گیرد اما واکنش پذیر تر از قبل می شود. بنابراین برای حفظ تعادل در حلالیت ، پایداری و اثر بخشی ضد عفونی کننده باید دمای ازن مداوم کنترل شود.

pH : در مورد pH به طور گسترده پذیرفته شده که ازن در PH بالا پایداری کم تری نسبت به PH پایین دارد. با این حال زمانی که ازن در مقادیر PH بالا قرار می گیرد، رادیکال های تشکیل شده به اثر بخشی آن کمک می کند.

رطوبت : میزان تخریب میکروب ها در استفاده از ازن در اتمسفر با افزایش رطوبت نسبی بیشتر است. در نهایت مواد آلی محلول برای کاهش میزان ضدعفونی با رقابت با میکروارگانیسم ها برای ازن شناخته شده است. از این رو، عدم وجود ترکیبات آلی در آب ازن برای استفاده در فرآوری مواد غذایی بسیار مطلوب است.

غیر فعال کردن میکروارگانیسم ها و محصولات میکروبی با استفاده از ازن


فرآیند غیر فعال کردن میکروبی توسط ازن فرآیندی پیچیده است که ازن قادر به حمله به ترکیبات مختلف در غشای سلولی، دیواره سلولی و … می باشد.

نکته قابل توجه این است که پیوند های دو گانه اسید های چرب غیر اشباع در مقابل حمله ازن نیز آسیب پذیر هستند. خواص ضد میکروبی قدرتمند ازن به دلیل پتانسیل اکسیداسیون بالای ازن می باشد. همچنین به صورت یک قاعده کلی، همه میکروارگانیسم ها نسبت به ازن حساسیت فراوانی دارند. علاوه بر این کپک ها نسبت به مخمر ها و مخمر ها نسبت به باکتری ها مقاوم تر هستند و باکتری های گرم منفی حتی از باکتری های گرم مثبت نیز حساس تر می باشند

.

جنبه های بهداشتی ازن

قرار گرفتن در معرض ازن با غلظت کم در حدود ۱ میلی گرم فقط باعث تحریک چشم، گلو و بینی می گردد. در حالی که میزان ازن به میزان ۹۵ میلی گرم می تواند اثرات غیر قابل برگشت پذیری را بر روی انسان داشته باشد.

بنابراین، سیستم های کار آمد برای تشخیص و تخریب کاتالیزوری یا حرارتی ازن به طور منطقی برای ایمنی پرسنل و کارخانه های فرآوری مواد غذایی مورد نیاز هستند. این امر به ویژه در صورت استفاده ازن به صورت فرم گازی بسیار مهم است.

استفاده از ازن در مزارع

اخیرا شیوه های بهداشتی خوب در مزارع ایمنی یک شرط ضروری برای تولید محصولات از جمله شیر و سایر لبنیات شده است. با توجه به این که ازن یک ماده اکسید کننده قدرتمند می باشد که در برابر طیف گسترده ای از میکروارگانیسم ها از جمله ویروس ها، باکتری ها، مخمر ها مقاوم می باشد شما می توانید به آسانی محیط مزارع خود ایمن و سالم نگه دارید.  امروزه تیمار ازن به دلایل و مقاصد مختلف در مزارع صورت می گیرد.

 

 

قیمت دستگاه ازن ژنراتور

قیمت این دستگاه قدرتمند، به عوامل مختفی از جمله توان تولید غلظت بالاتری از ازن، و همچنین دستگاه مورد استفاده صنعتی باشد و یا خانگی بستگی دارد. همچنین به دلیل پتانسیل بالای گاز ازن که سبب ایجاد خوردگی می باشد، باید محفظه مولد این دستگاه ازن، استنلس استیل ۳۱۰ به بالا باشد. برخی از شرکت ها و افراد سودجو برای سود بیشتر، از محفظه های پلاستیکی استفاده می نمایند، که باعث می شود عمر دستگاه پایین بیاد و در حین کار دستگاه، به مشکلات زیادی بر بخورد.

شرکت نیکان صنعت سهیل با سابقه چندین ساله ی خود در زمینه تولید دستگاه ازن ژنراتور صنعتی و خانگی، همواره در تلاش بوده است با استفاده از جدید ترین تکنولوژی و دانش روز محصولی کاملا بومی تولید و روانه بازار نماید. این اطمینان به تمامی مشتریان داده می شود که تمامی محصولات تولیدی ما آماده رقابت با نمونه های خارجی می باشد و خرسندیم گامی بلند در پیشرفت این مرز و بوم به کمک شما برداشته ایم.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت انواع دستگاه ازن ژنراتور خانگی و صنعتی

، می توانید از طریق شماره های زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس : 

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا