رفتن به محتوای اصلی
کاربرد ازن در لبنیات

کاربرد ازن در لبنیات

امروز ما قصد داریم در این مقاله شما را با کاربرد موثر ازن در لبنیات آشنا کنیم با ما همراه باشید.

کاربرد ازن در کارخانجات تولید لبنیات ( دوغ، ماست، پنیر )

یکی از معضلات این صنایع لبنی هوای آلوده در سالن می باشد؛ همان طور که می دانید به طور معمول هوای محیط حاوی انواع بار میکروبی، خصوصا هاگ و قارج ها می باشد.
زمانی که برخی از فراورده های لبنی نظیر پنیر و ماست نیاز به سرد شدن در هوای آزاد دارند توسط این بار میکروبی آلوده شده و محیط مناسبی برای رشد کپک ها و قارچ ها می باشد شاید. تنها روش اصولی و در عین حال قابل اطمینانی که می توان مورد استفاده قرار گیرد ازن باشد.

شیر مایع

شیر خام به طور سنتی با فرایند های حرارتی تیمار می شود تا در مصرف انسان بی خطر باشد. گرما ممکن است بر ارزش غذایی و خواص شیر تاثیر بگذارد. به همین دلیل روشی برای تصفیه خنک ازن از مایعات از جمله شیر به ثبت رسیده است که می توانید بد شدن کیفیت احتمالی شیر را به حداقل برسانید.

از ازن تحت فشار ( ۵/۳۵ میلی گرم در مدت زمان ۵ تا ۲۵ دقیقه ) برای از بین بردن میکروب حاضر در شیر کم چرب استفاده می شود.

در یک مطاله جدید اثر از بین بردن میکروب در شیر با استفاده از ازن مورد ارزیابی قرار گرفت. حباب گاز ازن در ۱/۵ میلی گرم به مدت ۱۵ دقیقه قادر به حذف طیف وسیعی از قارچ ها و میکروب ها می باشد. همچنین ازن می تواند تاثیر بسیار زیادی در بالا بردن کیفیت پودر شیر بگذارد، ازن با بین بردن سلول های corona bacteria در پودر های شیر، خیال شما را بابت مصرف شیر خشک سالم راحت می نماید.

پروتئین آب پنیر را با گاز ازن تحت تیمار قرار داده اند و با توجه به نتایج آن ها، اوزاناسیون باعث افزایش قابل توجهی ظرفیت کف و پایداری کف پروتئین ها می شود.

با این حال، هم حلالیت پروتئین های آب پنیر و هم پایداری امولسیون کاهش می یابد. شایان به ذکر است که تیمار های ازن گازی، حلالیت نمونه های پروتئین را به میزان بیشتری نسبت به اوزوناسیون آبی کاهش داده اند.

یافته های مشابهی توسط segat و همکاران گزارش شده است که می توان نتیجه گرفت پروتئین های آب پنیر متناسب با عمکلرد خاص ممکن است از طریق فرآوری ازن ایجاد شود.

دستگاه ازن ساز یا ازن ژنراتور

دستگاه ازن ساز یا ازن ژنراتور با استفاده از اکسیژن هوا به عنوان ماده اولیه می تواند تمامی میکروارگانیسم های موجود در هوا حتی هاگ را منهدم نموده و از بین ببرد و به عنوان یک تصفیه کننده طبیعی، هوا مورد استفاده را تصفیه نماید.

 

ازن در لبنیات

ازن در لبنیات


طول عمر ازن

ازن دارای نیمه عمر کوتاهی است و پس از گذشت ۲۷ دقیقه در شرایط عادی، مجدا به شرایط عادی، یعنی به حالت اکسیژن باز می گردد؛ بنابر این هیچ باقی ماندهای از خود بجای نمی گذارد. ازن می تواند در سیستم cip کارخانجات لبنیات از جمله دوغ، شیر، ماست، پنیر، بستنی سازی جایگزین مناسبی برای مواد شیمیایی و سوواسید باشد. همچنین به علت عدم نیاز به آب گرم در بستر شست و شو منجر به کاهش هزینه های ناشی از تولید آب گرم می گردد. ازن امن ترین و قدرتمند ترین روش برای حذف میکرو ارگانیسم ها ، ویروس ها و همین طور باکتری هایی نظیر ایکولای و لیستریا می باشد. دستگاه ازن ژنراتور موثرترین روش برای کنترل بیولوژیکی در جهت  رشد میکرو ارگانیسم ها در صنایع مختلف لبنیات، بستنی سازی و دوغ و … می باشد.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت انواع دستگاه ازن ژنراتور مناسب در کارخانجات تولید لبنیات می توانید از طریق شماره های زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس : 

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا