رفتن به محتوای اصلی
کاربرد ازن در پرورش آبزیان

کاربرد ازن در پرورش آبزیان

ازن یک ضدعفونی کننده بسیار قوی می باشد. که میتوان برای تولید آبزیان جایگزین مناسبی به جای استفاده از ضدعفونی کننده های مانند کرم و بروم می باشد. برای افزایش تولید آبزیان باید آب ورودی به استخرها عاری از هرگونه آلاینده ها، میکروارگانیسم های آسیب زننده به آبزیان باشد.

ازون به دلیل قابلیت ضدعفونی کننده قوی که دارد. باعث سرعت واکنش و اثرات پایین در آبزیان می شود. در صنعت پرورش آبزیان بسیار ماثر بوده است. ازن به راحتی تمامی میکروارگانیسم ها و مواد شیمیایی و نیترات را از بین می برد و باعث بهبود کیفیت آب می شود.

یک روش ایده آل برای ضد عفونی آب استخرهای پرورش ماهی استفاده از ازن است. هیچ خطری برای موجودات زنده ندارد. از ازن در پرورش آبزیان برای کاهش مصرف آب و فراهم کردن شرایط مناسب برای رشد آبزیان می شود. ازن نقش مهمی در حذف بیماری های آبزیان و همچنین موجب کاهش استفاده از دارو و آنتی بیوتیک می شود.

کاربرد ازن در نگهداری و بسته ­بندی میگو و آبزیان 

کاربرد ازن در پرورش آبزیان

یکی از مشکلات بزرگ در صنعت غذا و مواد غذایی، نگه داری و فساد نشدن آنها می­باشد. که عمدتا به دلایل آلودگی­ های میکروارگانیزمی اتفاق می­افتد. از مهم ترین روش های اطمینان بخش کنترل بهداشت و امنیت مواد غذایی، میتوان استفاده از گاز ازن را نام برد.

ازکاربردهای گاز ازن در پرورش آبزیان میتوان به کاهش بار میکروبی محصولات شیلاتی و بهبود وضعیت ایمنی محصولات، شستشو و خنک سازی آبزیان و افزایش زمان ماندگاری،استفاده در نظافت ، گندزدایی و شستشوی وسایل و تجهیزات و تصفیه ضایعات فرآورده­ های شیلاتی اشاره کرد. میزان کارایی گازازن را می­توان با درجه حرارت، میزان غلظت مصرفی و ترکیب کردن این روش با سایر روش­های فیزیکی و شیمیایی افزایش داد.

استفاده از ازن در پرورش آبزیان به دلایل قدرت و سرعت بالا به عنوان یک ماده ضد میکروبی، سبب افزایش عمرِ ماندگاری محصولات شیلاتی شده است که در نهایت منجر به افزایش کیفیت و سود اقتصادی بیشتر می­شود و از آن میتوان به عنوان یک روش کارآمد درجهت امنیت غذایی بیشتر در صنایع شیلاتی استفاده نمود.

کاربرد ازن در پرورش آبزیان

۱_ کاهش بیماری در آبزیان

۲_ بهبود کیفیت آب

۳_ افزایش اکسیژن محلول در آب

۴_ استفاده بهینه از آب استخر

۵_ حذف بوی نامطبوع آبزیان

۶_ افزایش سرعت رشد پرورش آبزیان

۷_ بی خطر بودن برای موجود زنده

۸_ افزایش بقای آبزیانی همچون میگو و ماهی

۹_ شستشوی آبزیان و افزایش ماندگاری آن به دلیل کاهش بار میکروبی

۱۰_ استفاده از یخ حاوی ازن برای خنک‌سازی آبزی به صورت استریلیزه

۱۱_ گندزدایی و تصفیه آب استخرهای پرورش آبزیان(ماهی، میگو، جلبک، زالو و…)

۱۲_ حذف آلاینده های آلی، آفت کش ها، مواد رنگی در آب و نیترات در محیط رشد آبزیان

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور، قیمت دستگاه ازن ژنراتور مورد استفاده در پرورش آبزیان با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا