رفتن به محتوای اصلی
از بین بردن باکتری ایشرشيا كلی با استفاده از ازن

از بین بردن باکتری ایشرشيا كلی با استفاده از ازن

باکتری ایشرشيا كلی (E.COLI)

اشریشیا کلی بطور اختصار E.coli نیز نامیده می شود.  نوعی باسیل گرم منفی از خانواده انتروباکتریاسه‌است که بطور شایع در روده جانوران خونگرم وجود دارد. بیشتر سویه‌های اشریشیا کلی بی‌آزار هستند اما برخی از سروتیپ‌ها مانند O157:H۷ موجب مسمویت غذایی و اسهال می‌شوند. رشد بهینه باکتری در دمای ۳۷درجه سانتی‌گراد است اما تا دمای ۴۹ درجه را نیز تحمل کرده و به رشد خود ادامه می‌دهند. عامل اصلی آلودگی این باکتری رعایت نکردن مسائل بهداشتی می باشد.

شایعترین عامل عفونت دستگاه ادراری است که حدود ۹۰ درصد عفونت‌های ادراری در زنان جوان را به خود اختصاص می‌دهد. علائم بالینی این عفونت به صورت تکرر ادرار، سوزش ادراری، خون در ادرار و چرک در ادرار است. عمدا این باکتری اشریشیا کلی از طریق مواد غذایی و آب های آلوده وارد بدن ما می شوند. و به صورت های مختلف در فرد بروز می کند.

علائم بیماری باکتری ایشرشيا كلی (E.COLI)

مدت زمان ایجاد تب کوتاه است. ممکن است تب با درجات کم ایجاد گردد یا وجود نداشته باشد. نشانه عمده آن از اسهال خفیف تا دردهای شدید شکمی همراه با اسهال آبکی یا خونی متغیر می‌باشد. عامل اختلالات دستگاه گوارش به خصوص در بچه‌هایی که در مهدکودک نگهداری می‌شوند به‌شمار می‌روند. بیماری به یک اسهال شدید بروز می‌کند و آب بدن کاهش می‌یابد.

روش برای حذف باکتری ایشرشيا كلی (E.COLI) با ازن:

۱-وجود سلول باکتری باسیلی

۲-مولکول ازن روی باکتری زوم می کند و به آن نزدیک می شود و در تماس با دیواره سلولی می آید.

۳- اکسیداسیون رخ می دهد که یک سوراخ کوچک در دیواره سلول ایجاد می کند

۴- باکتری شکلش را از دست می دهد و سوراخ دیواره سلولی بزرگتر می شود.

۵- بعد از هزاران برخورد ازن در بیش از چند ثانیه ، دیواره ی باکتری نمی تواند شکل و غالب سلول خود را حفظ کند.

 رایج ترین روش استفاده از ازن برای کاهش پاتوژن ها حل شدن مقدار معینی از ازن برای باکتری اشرشیا کلی است.  فقط چند ثانیه زمان لازم است تا ازن پاتوژن ها را غیر فعال کند.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور و قیمت دستگاه ازن ژنراتور در زمینه از بین بردن باکتری ایشرشيا كلی با استفاده از ازن با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا