رفتن به محتوای اصلی
کاربرد گاز اوزون در ضد عفونی میوه و سبزیجات

کاربرد گاز اوزون در ضد عفونی میوه و سبزیجات

آلودگی در اکثر سبزیجات و میوه ها وجود دارد. و عمدتا میکروارگانیسم های خاک هستند که میوه ها را آلوده می کنند. میوه ها توسط باکتری‌ها، ‌هاگ‌ها و قارچ‌ها و اسپورهای منتشر شونده از طریق هوا و باکتری‌های منتشر شونده توسط ذرات گرد و غبار و دست افرادی که در چیدن، بسته بندی و توزیع دخالت دارند، آلوده می‌شود. این میکروارگانیم ها در فساد شدن میوه و سبزیجات نقش بسیار مهمی دارد. میوه و سبزیجان نرم زود تر فاسد می شود زیرا زود تر در معرض باکتری ها قرار می گیرند.

گاز اوزون یک ضدعفونی کننده بسیار قوی است . که به سرعت می تواند تمامی میکروارگانیسم هایی که سطح میوه و سبزیجات وجود دارد را از بین ببرد. میکرو اورگانیسم ها در تمامی میوه و سبزیجات وجود دارد اما بستگی به نوع آنها دارد. به طور مثال باکتری در کاهو بیشتر از باکتری در گوجه فرنگی  می باشد. از گاز ازن برای شستشوی میوه و سبزیجات استفاده می شود. که این گاز ازن در مدت ۶ ثانیه میوه و سبزیجات را شستشو داده و باعث ماندگاری آنها می شود. و این شستشو در دمای ۴۵ درجه انجام می شود.

تزریق گاز اوزون به انبار های مرکبات از رشد کپک ها جلوگیری می کند. و باعث کاهش آلودگی محصولات موجود در انبار می شود که این خود می تواند از کاهش خسارات ناشی از آلودگی محصولات جلوگیری کند. اکثر میوه  و سبزیجات که در انبارهای ما نگه داری می شود دارای آلودگی قارچی و کپک هستند و این مسئله برای صادرات میوه بسیار مشگل ساز شده است. ولی استفاده از گاز ازن منظور مبارزه با کپک و عوامل قارچی در سردخانه‌ها و صادرات میوه بسیار حائز اهمیت می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های گاز ازون که باعث افزایش طول عمر نگهداری میوه جات تازه می شود. که گاز اوزون فرایند رسیدن میوه‌ها را تسریع و عمر نگهداری آنها را کاهش می‌دهد. اکسیژن فعال سالیان زیادی است که برای جلوگیری از رسیدن موز در طول حمل و نقل آن مورد استفاده قرار می‌گیرد .

کاربرد گاز ازن در ضد عفونی میوه و سبزیجات | شرکت دانش نیکان صنعت سهیل

مزایای استفاده از گاز ازن :

۱_ افزایش طول عمرسبزیجات و میوه‌ها ضدعفونی میوه  و سبزی.

۲_ کاهش باکتری‌ها،‌هاگ‌ها و قارچ‌های منتشر شونده از طریق هوا.

۳_ کاهش باکتریها،‌هاگ‌ها و قارچهای منتشر شونده از طریق آب.

۴_ کاهش میزان ضایعات مواد غذایی.

۵_ از بین بردن کپک‌های قارچی، تخم انگل‌ها.

۶_ کاهش محیط رشد میکروارگانیسم‌ها.

۷_ عدم تغییر طعم و مزه ، رنگ و بو.

۸_ عدم جایگذاری مواد شیمیایی مضر.

۹_ افزایش اطمینان در تولید محصولات سالم ، ایمن و بی خطر.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور، قیمت دستگاه ازن ژنراتور مورد استفاده در ضدعفونی سبزیجات با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا