رفتن به محتوای اصلی
کاربرد گاز ازن در ضد عفونی غلات

کاربرد گاز ازن در ضد عفونی غلات

ازن اکسیدکننده بسیار قوی است که در زمینه ی عمل آوری دانه‌ی غلات کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. گرچه در برخی موارد ازن پتانسیل ترویج اکسیداسیون و تخریب اجزای شیمیایی دانه را نیز دارد، اما آزمایشات بسیاری برای بررسی اثرات انحصاری این گاز بر خواص مولکولی پروتئین های دانه گندم و تاثیراتش بر کیفیت پخت نان حاصل از آرد آن، انجام شده است. ازن ماده فراری است که به عنوان ضدعفونی کننده برای دفع آفات و حشرات موثر است که در عین غیرفعال سازی میکروب ها، تاثیری بر کیفیت غلات نمی گذارد.

ازن سال ۱۹۹۷ که به عنوان یک ماده ی ضدعفونی کننده یا گندزدا در صنعت غذا توسط سازمان غذا و دارو به رسمیت شناخته شد یک واکنش دهنده ی اکسیدکننده ی بسیار قوی است که در زمینه های مختلف کاربردهای گوناگونی دارد. در بررسی های اخیر قسمتی از کاربردهای ازن در زمینه عمل آوری دانه ارائه شد. طبق گزارشات این برگه که به روند فرآیند اکسیژن اشاره دارد و به ویژه استحصال دانه ها اشاره دارد، به نگرانی کلی در مورد امنیت غذایی نیز پاسخ می دهد. برای مثال کاهش میکروارگانیسم ها، بار ویروسی، کنترل گونه های قارچی، حذف آلاینده های مختلف مثل باقیمانده آفتکش ها و به خصوص مواد سمی تولید شده توسط قارچ ها از این قبیل می‌باشند.

کاربرد گاز ازن در ضد عفونی غلات

کاربرد گاز ازن در ضد عفونی غلات

۱_ افزایش مقاومت حشرات در مقابل آفت کش های فعلی

۲_ درخواست مصرف کننده ها به غلاتی عاری از مواد شیمیایی

در گذشته از آفت کش های شیمیایی مانند : آلومینیوم فسفید، متیل برومید و فسفین استفاده می کردند. استفاده مداوم از این آفت کش ها موجب مختل شدن سیستم های کنترل زیستی که منجر به شیوع آفت حشرات و افزایش مقاومت آنها شده است و همچنین تاثیرات سوء بر سلامت انسان ها را در پی داشته است.

اهمیت استفاده از ازن در ضدعفونی غلات خوراکی هم از جنبه زیست محیطی و هم اقتصادی حائز اهمیت می باشد. به طور مثال مطالعاتی اهمیت اقتصادی استفاده از ازن در ضدعفونی کردن ذرت ذخیره شده را به مدت ۶ ماه در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد را بررسی کرده اند.

غلات معمولا تا ۳۶ ماه در دمای محیط در سیلوهای بزرگ ذخیره می شوند و معمولا برای جلوگیری از آلودگی، ضدعفونی می شوند. در صنعت غلات، ازن به عنوان جایگزینی برای مواد ضدعفونی کننده فعلی همچون متیل برومید و فسفین برای کنترل آفات ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور، قیمت دستگاه ازن ژنراتور و  سفارش جهت ضد عفونی کردن غلات با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا