رفتن به محتوای اصلی
کاربرد ازن در هیدروپونیک

کاربرد ازن در هیدروپونیک

کشت گیاه با هیدروپونیک یا آب‌کشت در این روش کشت گیاه بدون خاک می‌باشد. در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه‌گیری کرده و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می‌شود با افزودن عناصر ریزمغذی و درشت‌مغذی و نگه‌داشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی‌اثر مانند پرلیت عملاً نیاز به خاک منتفی می‌شود.

در روش کشت گیاه با آب کشت مزیت بیشتری نسبت به روش های سنتی دارد. در این روش کشت گیاه به آب کمتری احتیاج دارد کاملاً استریل است و بازدهی بیشتری نیز دارد. برای کنترل دما و کاهش تبخیر آب و عفونت های آفاتی، بیشتر عملیات هیدروپونیک، در گلخانه ها صورت میگیرد.

کاربرد ازن در هیدروپونیک | نیکان صنعت

مزایای روش کشت هیدروپونیک

۱_ بدون نیاز به شخم و آبیاری می باشد.
۲_ کاهش مصرف آب.
۳_ کاهش هزینه ضدعضونی کردن محیط
۴_ راحتی کنترل محیط
۵_ ساده بودن کنترل شرایط محیطی از جمله نور، دما، رطوبت و ترکیب هوا
۶_ عدم وجود علف هرز و بیماری های ناشی از خاک و آفات

معایب روش کشت هیدروپونیک

مهمترین عیب این روش نیاز به سرمایه‌گذاری بالا می‌باشد. زیرا تمام سیستم به صورت اتوماتیک می‌باشد. نیاز به افراد متخصص می‌باشد. آلودگی آب‌های زیر زمینی هم در اثر مخلوط شدن با محلول غذایی مشکلی دیگر است. این معایب با توجه به سیر تکاملی و ایجاد تکنولوژی برطرف گردیده‌است در ضمن آلودگی آب‌های زیر زمینی در سیستم بسته وجود ندارد که این روش توسط یکی از اعضای مرکز پژوهش‌های بدون خاک ایران در زمینه تولید علوفه هیدروپونیک ابداع شده‌است.

کاربرد ازن در هیدروپونیک | نیکان صنعت

کاربرد ازن در هیدروپونیک

ازن ژنراتور به دلیل ویژگی هایی که از لحاظ اکسیدکنندگی بالا و ضدعفونی کنندگی دارد. میتوان از ازن در هیدروپونیک برای ضدعفونی کردن آب های مغذی گیاهان استفاده نمود. زیرا می تواند مشکلات تصفیه آبی که از طرف منبع آب مطرح است را به طور اقتصادی حل کند.

یکی دیگر از ویژگی های ازن در هیدروپونیک از بین بردن مواد مضر برای پروش گیاهان می باشد. که بدون اینکه محصولات جانبی شیمیایی از خود برجای بگذارد. از طرف دیگر محصول نهایی ازن که اکسیژن است برای رشد و سلامت گیاه مفید است.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور مورد استفاده در هیدروپونیک با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

برای این نوشته 3 نظر ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا