رفتن به محتوای اصلی
مزایای استفاده از گاز ازن در کشتارگاه ها

مزایای استفاده از گاز ازن در کشتارگاه ها

از گاز ازن در کشتارگاه ها برای استریل کردن و از بین بردن کلیه میکربها، باکتریها، قارچها و کپکها، و هوای داخل یخچال استفاده می شود. و علاوه بر این که بوهای نامطبوع را از بین می برد باعث کاهش میزان آلودگی محیط، می شود که در نتیجه سبب افزایش طول عمر و تاریخ انقضاء مواد غذایی می شود و برای مدت بیشتری آنها را تازه نگه میدارد.

به دلیل مسمومیت های غذایی محققان به دنبال راه های موثری برای اطمینان از سلامت محصولات غذایی جستجو میکنند. گاز ازن ژنراتور به دلیل کارایی بالا و نصب آسان خود بر روی هر سیستمی یکی از پر فروش ترین دستگاه های روز در دنیا می باشند.

استفاده از اکسیژن فعال در کشتارگاه ها برای ضد عفونی به صورت پیوسته در حین کار و بدون تخلیه مکان انجام می­گیرد و در نتیجه به طور مرتب باعث کاهش میزان آلودگی در محیط  می شود. استفاده از اكسیژن فعال در مراحل مختلف مانند بسته­ بندی گوشت، ضدعفونی چرخهای Fork Lift سبب کاهش آلودگی میکربی و افزایش کیفیت و زمان ماندگاری آن می­گردد.

کاربرد گاز ازن در کشتارگاه ها

۱_ استفاده از ازن در كاهش بو

یکی از راه ای مدرن کنترل بو اكسیداسیون با گاز ازن می باشد. اكسیژن فعال تزریقی با جریان هوای طبیعی محیط ساختمان مولکولهای بوزا را تخریب می­کند و این امر سبب می شود محیط کار بهتر و مناسب­تری را برای کارگرها فراهم شود  که در نتیجه باعث افزایش تولید و میاگین سود اوری روزانه شود.  تزریق اكسیژن فعال برای بوزدایی در هوا سبب ۱۵ تا ۲۰  درصد تقلیل نیاز به تهویه هوا و صرفه جویی در هزینه گرمایش تا۳۰ درصد و همچنین سبب کاهش بو در محوطه اطراف كشتارگاه می شود.

۲_ کاربرد ازن در ضد عفونی ابزار، سالنها و محوطه كشتارگاه

از گاز ازون برای ضدعفونی کردن سالن ها و ابزارها در کشتارگاه ها استفاده می شود. از گاز ازن برای از بین بردن میکروارگانیسم های موجود در محیط  و ضد عفونی کردن وسایل و لوازم مانند: چاقو، دستکش، پیش بند و غیره استفاده می شود. ضدعفونی با اكسیژن فعال نشان می دهد كه هیچ میكربی از تیغه چاقو وارد گوشت نمی شود. گاز ازن سبب شده است تمام میکروارگانیسم ها در کوتاه ترین زمان از بین ببرد و این تکنولوژی کمک بسیار زیادی به صنعت مواد غذایی کرده است.

۳_ کاربرد اكسیژن فعال در تصفیه و ضدعفونی فاضلاب

استفاده از تصفیه خانه های متداول با استفاده از فرآیند لجن فعال، مشكلات زیادی ازجمله وجود بوهای نامطبوع در محیط و تكثیر و رشد جانوران موذی از قبیل موش و حشرات دارد. در سیستم تصفیه با اكسیژن فعال، عمل اكسیداسیون شیمیایی به جای اكسیداسیون بیولوژیكی (لجن فعال) انجام می­شود و عملکرد بسیار خوبی در کاهش COD  دارد. با این سیستم می توان در فضای محدودی همزمان عمل پالایش و ضدعفونی را روی طیف وسیعی از آلاینده­های فاصلاب انجام داد، به گونه ای كه هیچگونه مشكل بو، آلودگی ثانویه و بوجود آمدن حشرات نیز وجود نداشته باشد.

مزایای استفاده از گاز ازن در کشتارگاه ها

مزایای استفاده از گاز ازن در کشتارگاه ها :

۱_ افزایش اطمینان در تولید گوشت سالم، ایمن و بی خطر
۲_ عدم تغییر طعم و مزه، رنگ و بو
۳_ افزایش ماندگاری گوشت
۴_ کاهش باکتریها، هاگ ها و قارچهای منتشر شونده از طریق هوا
۵_ کاهش محیط رشد میکروارگانیسم ها و آلودگی ها
۶_ عدم جایگذاری مواد شیمیایی مضر
۷_ تخریب سریع همه میکروارگانیسم های بیماری زا نظیر Listeria , Hepatitis ,Cholera و …
۸_ کاهش بوهای نامطلوب
۹_ استفاده در محل، بدون نیاز به نگهداری مواد شیمیایی ضدعفونی کننده۱۰_ کاربری آسان و نگهداری ارزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
×بستن جستجو
جستجو