رفتن به محتوای اصلی
گاز ازن | ضدعفونی پایان دوره مرغداری به وسیله گاز ازن

گاز ازن | ضدعفونی پایان دوره مرغداری به وسیله گاز ازن

در پایان هر دوره مرغداری برای جلوگیری از انتقال عوامل بیماری زا به دوره های بعدی ، لازم است کلیه تجهیزات و هوای سالن مرغداری به طور کامل ضد عفونی شود. در روش قدیمی عموما از مواد شیمیایی چون فرمالین و ترکیبات چهارتایی به عنوان مواد ضدعفونی کننده در پایان دوره استفاده می شد که به دلیل مشکلاتی که در این نوع ضد عفونی وجود داشت عبارتنداز :

_ هزینه بالا

_ ایجاد آلودگی بالا

_ آسیب رسانی به پرسنل مشغول به کار

_ نیاز به شستشوی مجدد سالن به دلیل وجود مواد شیمیایی باقی مانده

گاز ازن یک ماده ضدعفونی کننده قوی می باشد. که برای از بین بردن میکروارگانیسم، انگل ها، تک ياخته ها، جلبك ها، سخت پوستان و حتي كيست و اسپور های موجود در سالن را از بين می برد. در شستشوی سالن با گاز ازن دیگر نیازی به شستشوی مجدد نمی باشد. و باقي مانده­اي گاز ازن  تبدیل به اكسيژن  می شود. و ازن در بستر نفوذ می کند و آمونیاک موجود در هوای سالن را اکسید و تبدیل به ترکیبات بی ضرر می کند.

گاز ازن | ضدعفونی پایان دوره مرغداری به وسیله گاز ازن

روش ازن زنی به دو صورت در فرآیند ضدعفونی پایان دوره انجام می گیرد:

۱- اسپری گاز ازن در دوز بالا به هوای سالن
۲- شستشو سالن تجهیزات با آب ازن دار ، استفاده می شود ازن به صورت گاز، قابلیت نفوذ در کلیه منافذ را داشته و هر گونه آلودگی میکروبی و کیست و اسپور میکروارگانیسم ها را از بین می برد.

به علت خاصیت بوزدایی ازن پس از ضدعفونی سالن با گاز ازن ، دیگر بویی بر جای نمی ماند. ازن قابلیت نفوذ در بستر را دارا بوده و باقی مانده ای از خود بر جای نمی گذارد، در نتیجه نیازی به شستشوی مجدد هم ندارد. ازن باقی مانده سموم آفت کش را از بین برده همچنین آمونیاک را اکسید و تبدیل به ترکیبات بی ضرر می کند. نیمه عمر گاز ازن ، کوتاه و هیچ گونه عوارض نامطلوبی نداشته ، لذا خطری برای پرسنل و طیور ندارد. طیف اثر بخشی ازن وسیع بوده و ضمن تأثیر بر روی میکرو ارگانیسم ها، می تواند انگل ها، تک یاخته ها، جلبک ها، سخت پوستان و حتی کیست و اسپور را از بین ببرد. . در شستشو با آب ازن دار نیازی به شستشوی مجدد نبوده و باقی مانده ای جز اکسیژن نخواهد داشت.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور، قیمت دستگاه ازن ژنراتور در مرغداری با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا