رفتن به محتوای اصلی
ازن در کشتارگاه

ازن در کشتارگاه

از گاز  ازن در کشتارگاه ها برای استریل کردن و از بین بردن کلیه میکروب ها، باکتری ها، قارچ ها و کپک ها، و هوای داخل یخچال استفاده می شود؛ و علاوه بر این که بوی نامطبوع را از بین می برد، باعث کاهش میزان آلودگی محیط نیز می شود. در نتیجه طول عمر و تاریخ انقضاء مواد غذایی را افزایش می دهد.
به دلیل مسمومیت های غذایی محققان به دنبال راه های موثری برای اطمینان از سلامت محصولات غذایی جستجو می کنند. گاز ازن ژنراتور به دلیل کارایی بالا و نصب آسان خود بر روی هر سیستمی یکی از پر فروش ترین دستگاه های روز در دنیا می باشند. استفاده از اکسیژن فعال در کشتارگاه ها برای ضد عفونی به صورت پیوسته در حین کار و بدون تخلیه مکان انجام می­گیرد و در نتیجه به طور مرتب باعث کاهش میزان آلودگی در محیط  می شود. 

کاربرد ازن در بخش های مختلف کشتارگاه

 • استفاده از سیستم ازن ژنراتور در جهت استریل و ضدعفونی کردن آب مصرفی 
 • شستشوی لاشه، گوشت و یا طیور با استفاده از آب ازون دار شده در جهت کاهش بار میکروبی لاشه و همینطور کاهش پس آب و فاضلاب به علت کاهش تعویض آب
 • استفاده از سیستم ازن ژنراتور در جهت استریل کردن هوای کشتارگاه ها، سطوح و سالن‌های بسته بندی و همینطور حذف بوی نامطبوع از محیط کشتارگاه
 • استفاده از سیستم ازن در تصفیه فاضلاب کشتارگاه ها و یا پس آب کشتارگاه ها، در جهت کاهش سی او دی و در جهت حذف بوی مواد نامطلوب و مواد آلی فاضلاب
 • ضدعفونی و استریل کردن سطوح و هوای کانتینرهای حمل گوشت و مرغ، جهت کنترل آلودگی های میکروبی
 •  اشباح آب با ازن و پوشاندن روی لاشه گوشت، مرغ، ماهی، و… با سطحی از یخ و ازن دار شده که باعث می شود، در زمان حمل کوچکترین آسیب میکروبی به محصولات وارد نشود؛ و ماندگاری آن ها در زمان حمل، افزایش یابد.
 • استفاده از این سیستم در کشتارگاه، علاوه بر بالا بردن سطح بهداشت کشتارگاه‌ها از انتقال آلودگی در بخش سرد کردن و شستشوی لاشه جلوگیری به عمل می آورد.

 

کاربرد گاز ازن در کشتارگاه

۱_ استفاده از ازن در كاهش بو

یکی از راه های مدرن کنترل بو، اكسیداسیون با گاز ازن می باشد. اكسیژن فعال تزریقی با جریان هوای طبیعی، ساختمان مولکول های بوزا را تخریب می­ کند؛ و این امر سبب می شود، محیط کار بهتر و مناسب ­تری را برای کارگرها فراهم شود. در نتیجه این امر باعث افزایش تولید و میانگین سود آوری روزانه می شود. تزریق اكسیژن فعال برای بوزدایی در هوا سبب ۱۵ تا ۲۰  درصد تقلیل نیاز به تهویه هوا و صرفه جویی در هزینه گرمایش تا ۳۰ درصد و همچنین سبب کاهش بو در محوطه اطراف كشتارگاه می شود. 

۲_ کاربرد ازن در ضد عفونی ابزار، سالن ها و محوطه كشتارگاه

از گاز ازون برای ضدعفونی کردن سالن ها و ابزارها در کشتارگاه ها استفاده می شود. همچنین از گاز ازن برای از بین بردن میکروارگانیسم های موجود در محیط  و ضد عفونی کردن وسایل و لوازم مانند: چاقو، دستکش، پیش بند و غیره استفاده می شود. ضدعفونی با اكسیژن فعال نشان می دهد كه هیچ میكروبی از تیغه چاقو وارد گوشت نمی شود. گاز ازن سبب شده است، تمام میکروگانیسم ها در کوتاه ترین زمان از بین بروند و این تکنولوژی کمک بسیار زیادی به صنعت مواد غذایی کرده است.

۳_ کاربرد اكسیژن فعال در تصفیه و ضدعفونی فاضلاب

استفاده از تصفیه خانه ها، مشكلات زیادی از جمله ایجاد بوهای نامطبوع در محیط و رشد و تكثیر  جانوران موذی از قبیل موش و حشرات به وجود می آورد. در سیستم تصفیه با اكسیژن فعال، عمل اكسیداسیون شیمیایی به جای اكسیداسیون بیولوژیكی (لجن فعال) انجام می­ شود؛ و عملکرد بسیار خوبی در کاهش COD  دارد. با این سیستم می توان در فضای محدودی همزمان عمل پالایش و ضدعفونی را روی طیف وسیعی از آلاینده­ های فاضلاب انجام داد، به گونه ای كه هیچگونه مشكل بو، آلودگی ثانویه وجود نداشته باشد.

۴_ از بین بردن پاتوژن ها با ازن

یکی از مهمترین کاربردهای ازن، از بین بردن پاتوژن ها می باشد. ازن در کنترل و کاهش پاتوژن هایی که بر روی محصولات غذایی تازه، مانند گوشت، مرغ، ماهی، میگو و سبزیجات و میوه‌ها وجود دارند، به کار می رود. ازن هیچ اثر سمی بر روی محصولات ندارد و کاملا ارگانیک عمل می کند. ازن کمتر از ۳۰ دقیقه عمر می کند و مجدداً به اکسیژن تبدیل می گردد. در واقع کاملاً ارگانیک بوده و هیچ باقی مانده ای از خود بر جای نمی گذارد؛ و به هیچ عنوان سرطانزا نیست. باکتری ها، ویروس ها، کپک‌ها و یا قارچ‌ها که بر روی محصولات ضایعاتی به وجود می‌آیند، به راحتی با ازن بین می روند. ازن برای مصرف‌کننده و کارکنان نسبت به مواد شیمیایی مانند پرمنگنات، فرمالین و یا متی گروماید، امنیت و ایمنی بیشتری دارد و در عین حال بسیار قوی تر و موثرتر عمل می کند.

 

مزایای استفاده از گاز ازن در کشتارگاه ها

مزایای استفاده از گاز ازن در کشتارگاه ها :

 • افزایش اطمینان در تولید گوشت سالم، ایمن و بی خطر
 •  عدم تغییر طعم و مزه، رنگ و بو
 •  افزایش ماندگاری گوشت
 •  کاهش باکتریها، هاگ ها و قارچهای منتشر شونده از طریق هوا
 • کاهش محیط رشد میکروارگانیسم ها و آلودگی ها
 • عدم جایگذاری مواد شیمیایی مضر
 • تخریب سریع همه میکروارگانیسم های بیماری زا نظیر Listeria , Hepatitis ,Cholera و …
 • کاهش بوهای نامطلوب
 • استفاده در محل، بدون نیاز به نگهداری مواد شیمیایی ضدعفونی کننده
 • کاربری آسان و نگهداری ارزان

هزینه استفاده از ازن در کشتارگاه

ازن با وجود قدرت فوق‌العاده بالایی که دارد، هیچ گونه مواد مضری از خود بر جای نمی گذارد. در نتیجه، خرید دستگاه ازن یک سرمایه‌گذاری زود بازده است. قیمت دستگاه با توجه به نوع کاربری در محیط و میزان ساعات مصرف، برحسب گرم محاسبه می گردد. لیست قیمت دستگاه ازن ژنراتور توسط همکاران ما در شرکت نیکان صنعت سهیل، در چندین حالت به کسانی که به دنبال خرید ازن ژنراتور هستند ارائه می گردد.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت انواع دستگاه ازن ژنراتور مناسب برای کشتارگاه ها، می توانید از طریق شماره های زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس : 

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا