رفتن به محتوای اصلی
مزایای استفاده از ازن در میوه و سبزیجات

مزایای استفاده از ازن در میوه و سبزیجات

میوه ها و سبزی ها از هنگامی که از زمین کشاورزی برداشت می شوند تا اینکه به دست مصرف کننده برسد، در معرض آلودگی های میکروبی بالقوه ای قرار می گیرند. این مواد غذایی اغلب توسط فاضلابهای تصفیه نشده شهری و خانگی و آب های آلوده آبیاری می شوند. و برای از بین بردن این باکترها میتوانیم از ضدعفونی کننده قوی به نام ازن استفاده کنیم. ما در این مقاله قصد داریم از دیگر مزایای استفاده ازن ژنراتور در میوه و سبزیجات بپردازیم :

۱_ افزایش طول عمر سبزیجات و میوه‌ها

میوه  و سبزیجات که در حال رسیدن هستند گاز اتیلن از خود تولید میکنند . گاز ازن باعث از بین رفتن گاز اتیلن می شود و در نهایت از پیرشدن محصولات کاهش و باعث افزایش مدت ماندگاری آنها می شود.

۲_ کاهش باکتری‌ها، ‌هاگ‌ها و قارچ‌های موجود در هوا

گاز ازن باکتری‌ها، ‌هاگ‌ها و قارچ‌های موجود در هوا را ازبین می بردو اگر هوا عاری از باکتری باشد در نتیجه محصولات سالم تری را خواهیم داشت .

۳_ کاهش باکتری‌ها،‌ هاگ‌ها و قارچ‌های موجود در آب

ازن یکی از روشهای موثر در ضدعفونی نمودن میوه و سبزیجات می باشد که از طریق تزریق ازن در آب باعث از بین رفتن باکتری و قارچ و … موجود در میوه و سبزیجات می شود.

۴_ کاهش میزان ضایعات و فساد میوه و سبزیجات

سرعت عمل بالای ازن در گندزدایی که در عرض چند ثانیه قادر به این کار می باشد در حالیکه کلر در حدود ۳۰ دقیقه برای کار زمان نیاز دارد .سطح قابل آلودگی در اکثر سبزیجات بسیار زیاد است و معمولاً میکروارگانیسم‌های خاک ، آنها را آلوده می‌کنند. میوه‌ها توسط باکتری‌ها، ‌هاگ‌ها و قارچ‌ها و اسپورهای منتشر شونده از طریق هوا و باکتری‌های منتشر شونده توسط ذرات گرد وغبار و دست افرادی که در چیدن ، بسته بندی و توزیع دخالت دارند، آلوده می‌شود. این میکروارگانیسم‌ها نقش مهمی‌در فساد میوه‌ها و سبزیجات دارند . میوه‌ها و سبزی‌های نرم خیلی زودتر توسط باکتری‌ها از بین می‌روند ومیوه‌های ترش محیط مناسبی برای تکثیر قارچ‌ها هستند.

مزایای استفاده از ازن در میوه و سبزیجات | | نیکان صنعت

۵_ از بین بردن کپک‌های قارچی و تخم انگل‌ها

ازن یک میکروب‌کش و ضدعفونی کننده بسیار موثر است که به سرعت میکروارگانیسم‌های که شامل : ویروس‌ های بیماری زا، باکتری‌ها، مخمرها،‌هاگها، کپک‌های قارچی، تخم انگل‌ها موجود در میوه و سبزیجات را به طور کامل از بین می برد.

۶_ کاهش محیط رشد میکروارگانیسم‌ها

ازن یک ضدعوفونی کننده بسیار قوی می باشد که به سرعت محیط رشد را برای میکروارگانیسم ها در سطح میوه و سبزیجات کاهش می دهد.

۷_ عدم تغییر طعم و مزه ، رنگ و بوی محصولات

ازن به دلیل نیمه عمر کوتاهی که دارد تبدیل به اکسیژن می‌شود و بر خلاف کلر هیچ بو، طعم یا مزه‌ای بر روی محصولات بجای نمی‌گذارد. به طور مثال حتی در صورت ذخیره نمودن توت فرنگی در کنار پیاز در محفظه های سردخانه گاز ازن مانع از جذب بوی بد پیاز توسط توت فرنگی می گردد.

۸_ از بین بردن آلودگی‌های شیمیایی ناشی از سموم دفع آفات نباتی و آفت کش‌ها

ازن آلودگی‌های شیمیایی موجود در سطح میوه و سبزیجات را که از مزارع پرورش باقیمانده‌اند، کاملا از بین می‌برد.

۹_ عدم جایگذاری مواد شیمیایی مضر

ازن بعد از واکنش هیچ ماده مضر شیمیایی به جای نمیگذارد و مانند کلر محصولات جانبی خطرناک تولید نمیکند.

۱۰_ افزايش اطمينان در توليد محصولات سالم ، ايمن و بي خط

یکی از روشهای موثر در بالا بردن زمان نگهداری یا افزایش ایمنی آنها در برابر عوامل بیماری زا شستن آنها با استفاده از آب ازن می باشد. دو نوع روش شستشوی برای از بین بردن میکروبهای موجود در سطح میوه و سبزیجات موجود است. با این روشها می توان تا ۹۰% میکروبهای موجود را نابود نمود .  که این امر باعث افزایش محصولات سالم و ایمن می شود.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور، قیمت دستگاه ازن ژنراتور مورد استفاده در میوه و سبزیجات با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

برای این نوشته 2 نظر ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا