رفتن به محتوای اصلی
کاربرد ازن در بیمارستان ها

کاربرد ازن در بیمارستان ها

با توجه به اهمیت نظافت در اماکن درمانی و بیمارستانی و تعیین میزان عفونت در بیمارستان که اولویت اول قرا گرفته است. ازن به طور گسترده که یک ضد عفونی ککنده قوی محسوب می شود و تاحدی در درمان­های پزشکی استفاده می­شود. از آن در کلینیک‌ها و بیمارستان­ها استفاده شده است ولی اخیرا محققان بر کاربرد آن در محیط­های آلوده بیمارستانی تمرکز کرده ­اند. ازن کمک بسیار زیادی به صنعت پزشکی داشته است . که ما در این مقاله قصد داریم مزایی استفاده از ازن در صنعت پزشکی بپردازیم.

۱_ ضد عفوني کردن آب بيمارستان

در بیمارستان ها برای شستن و پاک کردن، تهیه محلول ها به منظور تزریقات، محلول هایی برای شستشو و رقیق کردن، نیاز به آبی است که هم خالص باشد (آبی که هدایت الکتریکی کم و مشخصی داشته باشد) و هم استریل باشد که استفاده از ازن راهی به صرفه و مناسب در تهیه این آب است.

آب خالص مورد نیاز بیمارستانها باید سطح بسیار کمی از میکروب را داشته باشد. روش های سنتی تهیه این آب، نیاز به اعمال فرآیندهای حرارتی تا دمای بالا دارد که تهیه آن را هزینه‌ بر میکند. روش جایگزین برای ضدعفونی حرارتی آب، استفاده از ازن است. ازن با درجه اکسید کنندگی بسیار بالا، فعالیت و تاثیر گذاری سریعتر، نتایج بهتر و مطلوب‌تری برای استریلیزاسیون نسبت به سایر روش‌ها در اختیار ما می‌گذارد.

ازن از طریق تصفیه و استریل آب مصرفی و همچنین تولید آب خالص برای مصارف دارویی و آزمایشگاهی در بیمارستان‌ها کاربرد دارد. ازن بدون در نظر گرفتن ماهیت باکتری، ویروس و قارچ و حتی اسپور آنها را از محیط حذف می‌کند و در عمل به افزایش کیفیت آّب می‌انجامد.

۲- ضدعفوني کردن وسایل آزمایشگاهی و پزشکی

کاربرد ازن در بیمارستان ها | شرکت دانش نیکان صنعت سهیل

استريليزاسيون و ضدعفوني تجهيزات و وسايل بيمارستان همواره يكي از دغدغه هاي پزشكان در سطح جهاني مي باشد  ابزار پزشکی مورد استفاده مانند میله­های جراحی وریدی و دستگاه­های تنفس، که در هربار استفاده نیاز به ضدعفونی کردن دارند . ازن می­تواند برای ضدعفونی این وسایل مورد استفاده قرا گیرد. وسایل در محیطی در بسته قرار می­گیرد و ازن با دز بالا برای استریل به کار خواهد رفت. ازنهزینه جاری استفاده از مواد استریل‌کننده را ازبین خواهد برد.

۳- ضدعفونی ملحفه‌ها و لباس‌ها و …

استفاده از ازن در بیمارستان ها برای ضدعفونی کردن ملحفه‌ها امکان از بین بردن آلودگی‌ها را به طور کامل صددرصد فراهم می‌کند. ضمن آنکه نیاز به دمای بالا برای شستشو و همچنین مواد شوینده را به شدت کاهش خواهد داد.

 ۴_ ضدعفوني کردن هوا و محيط بيمارستان

کاربرد ازن در بیمارستان ها | شرکت دانش نیکان صنعت سهیل

ضدعفونی کردن هوا و محیط بیمارستان بسیار حائز اهمیت است. يك عامل آلودگي محيط مانند: ويروسها و باكتريها  که بوسيله عطسه و سرفه در محیط منشر می شود.  بنابراین هوای بیمارستان بسیار آلوده است  که توسط انواع گوناگونی از میکروارگانیسم‌ها و باکتری موجود در هوا ایجاد می شود. که با استفاده از ازن که دارای سرعت بالای واکنش برای ضدعفونی سریع بیمارستان ها استفاده می شود. در نتيجه به طور مرتب ميزان آلودگي در محيط كاهش مي يابد . اكسيژن فعال به نحو مطلوب و بسيار موثري انواع آلودگي هاي ميكروبي را كاهش مي دهد. اخیرا از این تکنولوژی­ موثر برای ضدعفونی بیمارستان و اتاق عمل استفاده می کنند.

۵- تصفیه زباله‌های بیمارستانی و تصفیه پساب بیمارستان

زباله‌های بیمارستانی آلودگی‌های متعددی از قبیل آلودگی‌های بیولوژیک (شامل انواع باکتریها، ویروس‌ها، انگل‌ها، قارچ‌های بیماری‌زا، نسوج، ضایعات پاتولوژیک و…)، مواد شیمیایی سمی و یا کارسینوژن (مانند اتیدیوم بروماید، فنل و …) و آلودگی‌های رادیواکتیو (رادیوایزوتوپ‌هایی که جهت تشخیص و یا درمان بکار گرفته می‌شوند، دارند که هر کدام به تنهایی می‌توانند تهدیدی جدی برای محیط زیست و جامعه به شمار روند.

آلودگی‌های عفونی بیمارستان ممکن است از طریق پساب و زباله‌های بیمارستانی به محیط منتقل شود. لذا درحال حاضر زباله‌های بیمارستانی به صورت جداگانه از زباله‌های شهری دفع می گردد. این امر هزینه‌های زیادی را در بر خواهد داشت. با استفاده از ازن می‌توان این آلودگی‌ها را به سطح طبیعی و حتی کمتر کاهش داده و در نتیجه هزینه‌های دفع زباله و پساب را کاهش داد.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور و قیمت دستگاه ازن ژنراتور مورد استفاده در بیمارستان ها با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا