رفتن به محتوای اصلی
کاربرد گاز ازن در مرغداری

کاربرد گاز ازن در مرغداری

امروز قصد داریم در این مقاله شما را با کاربرد گاز ازن در مرغداری آشنا نماییم، با نیکان صنعت همراه باشید. همان طور که می دانید، ازن یکی از قوی ترین ضد عفونی کننده ها در جهان می باشد.
گاز ازن کاربرد های بسیار زیادی در، درمان هوا در صنعت طیور، ذخیره و انکوباسیون تخم مرغ، پرورش پرندگان سالم و همچنین برای پردازش، ذخیره سازی و حمل و نقل موثر مرغ و محصولات گوشتی دارا می شود.
از گاز ازن  می توان برای شستشو و استریل کردن گوشت و تجهیزات نیز بهره گرفت.
مهمترین مزیت استفاده از ازن، واکنش پذیری آن در مقایسه با سایر ضد عفونی کننده ها می باشد. ازن می تواند درصد بیشتری از میکروارگانیسم ها را از سایر ضدعفونی کننده های معمولی مانند کلر و فرمالدئید از بین  ببرد.

کاربردهاي ازن در مرغداری عبارتند از :

کاربرد ازن در ضد عفونی آب

ميکروارگانيسم های بيماری زا در بیشتر منابع آبی وجود دارد. این امر سبب کاهش راندمان تبدیل غذا به گوشت می شود. استفاده از ازن برای ضد عفونی کردن آب و از بين بردن کليه ميکرو ارگانيسم‌ها از جمله (اسپور، قارچ، کپک و مخمر)  که در جهت آشامیدن آب طیور مورد استفاده قرار می گیرد سبب می شود که مرگ و میر و بیماری کاهش یابد.

کاربرد اُزن در بوزدایی

گاز ازن در مرغداری برای استریل کردن محيط و هوای سالن مرغداری و حذف بوی نامطبوع و مضر مورد استفاده قرار می گیرد. این امر سبب می شود که کارکنان در محیط کار و طیور در شرایط بهتری قرار گیرند، که در نتیجه باعث افزایش رشد طیور و افزایش روند کاری می شود.

گاز ازن که در جهت بوزدایی استفاده می شود باعث می شود که دمای سالن در مدت زمان بيشتری يکنواخت باقی بماند و هزينه سوخت جهت جبران دمای اتلاف شده و گرمایش محیط مرغداری تا ۳۰ درصد کاهش ‌يابد و باعث صرفه جویی در هزینه تهویه هوا و فن های خنک کننده  شود. 

کاربرد اُزن در ضد عفوني خوراک دام

از گاز ازن در مرغداری برای ضدعفونی کردن ویروس‌ها ،سموم قارچی و افلاتوكسین موجود در خوراک طیور مورد استفاده قرار می گیرد و در نتيجه ميزان تغذيه طيور بيشتر و محصول ايمن تری توليد مي شود.

کاربرد گاز ازن در مرغداری

کاربرد ازن در کاهش بیماری‌های طیور

استفاده از ازن در مرغداری سبب از بين بردن پاتوژن ها در صنايع طيور از جمله: فرآيندهای تخم گذاری، جوجه كشی، پرورش اقلام گوشتی و تخم گذار و كشتارگاه ها می شود. تحقیقات نشان می‌دهد كه ازن، باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، کپک‌ها و… محیط را به سادگی از بین می‌برد. این امر موجب می شود که مرگ و میر طیور کاهش پیدا نماید.

ضد عفونی کنندگی اُزن بسيار موثر و کاملاً طبيعی می باشد به گونه ای که  بعد از ضد عفونی، ازن تبديل به اکسيژن معمولی می شود و به همين علت مي توان به صورت شبانه روزی از آن استفاده نمود و به همين خاطر آن را ضد عفونی كننده ۲۴ ساعته  می نامند. استفاده از اُزن سبب توليد طيور سالم تر ، چاق تر و کاهش مرگ و مير در آن ها می گردد.

کاربرد اُزن در ضدعفونی تخم مرغ

این سیستم قابل استفاده در بخش طيور مربوط به اتاق گاز و انبار نگهداری تخم مرغ‌ها می‌باشد.
در اين فرايند کشورهای صنعتی درصدد برآمده اند که از ماده بی خطرتری نسبت به فرمالدئيد استفاده نمایند که علاوه بر استريل کامل سطح تخم مرغ‌ها باعث جلوگيری از انتشار آلودگی به مابقی تخم مرغ‌ ها و همچنين حذف بو شود. مزیت دیگر ازن این است که اثر کمتری نسبت به فرمالدئيد بر روی نطفه (در تخم مرغ‌های نطفه دار)‌ می‌گذارد.

مزاياي استفاده از ازن درمرغداری ها:

۱- افزايش تعداد و اندازه طيور
۲- کاهش بيماری و مرگ و مير
۳- افزايش راندمان تبديل غذا به گوشت
۴- افزايش ايمنی در محصولات توليدی نظير تخم مرغ
۵-  کاهش هزينه های گرمايش
۶-  تخريب سريع همه ميکروارگانيسم های بيماری زا
۷- کاهش بوهای نامطلوب و نياز به تهويه هوا
۸- استفاده در محل، بدون نياز به هيچگونه مواد مصرفی
۹- کاربری آسان
۱۰- نگهداری ارزان
۱۱ – قدرت بالای ازن نسبت به کلر

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور و قیمت دستگاه ازن ژنراتور مورد استفاده در مرغداری ها با استفاده از گاز ازن با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا