رفتن به محتوای اصلی
استفاده از ازن در آکواریوم های خانگی

استفاده از ازن در آکواریوم های خانگی

امروز قصد داریم شما را در این مقاله جذاب، با کاربرد گاز ازن در آکواریوم آشنا نماییم. در ابتدا بهتر است، شما اطلاعاتی از ازن و دستگاه ازن ساز کسب نمایید، با نیکان صنعت همراه باشید.

ازن چیست

ازن مولکولی غیرآلی با فرمول شیمیایی O3 می باشد، که به عنوان یک اکسنده قوی و بدون اثرات زیست محیطی شناخته می شود، ازن با استفاده از قابلیت های زیادی که دارد، امروزه در صنایع مختلف، پزشکی و غیره به کار گرفته می شود. برخی از مزایای استفاده از ازن به شرح زیر می باشد:

 

۱- تصفيه آب و هوا

۲- تصفیه فاضلاب و ­پساب کمپوست

۳-  استفاده در آب استخر به جای کلر

۴- از بين برنده انگل خاک

۵- استفاده در ضدعفونی سبزيجات و ميوه جات

۶- کاربرد در انبارهای مرکبات، ميوه جات، غلات

۷- استفاده به عنوان علف­کش در کشاورزی

۸- استفاده در آب استخر به جای کلر

۹- ضد عفونی وسايل بيمارستانی

۱۰ – بازيابی روغن های صنعتی

دستگاه ازن ژنراتور

دستگاه ازن ژنراتور نام دستگاهی می باشد، که با استفاده از اکسیژن هوا و کپسول اکسیژن به عنوان خوراک،Oرا به O3 تبدیل می کند.
از ازن بدست آمده می توان در بین بردن میکروب های آب و هوا استفاده کرد. همچنین از مزیت های بزرگ ازن نیمه عمر پایین آن می باشد، که این ویژگی سبب می شود برخلاف کلر که سمی و خطرناک می باشد، ازن اثری از خود در آب نگذارد و کاملا از بین برود.

کاربرد گاز ازن در آکواریوم

حال نوبت آن فرا رسیده است شما را با کاربرد ازن در آکواریوم آشنا نماییم. از گاز ازن در آکواریوم و به صورت گسترده و در صنایع غذایی، پرورش ماهی و آکواریوم های بزرگ، برای از بین بردن آلاینده ها، باکتری ها و افزایش کیفیت آب استفاده می شود. استفاده از این گاز سبب حفظ محیط زیست و منابع آبی و کمک به حذف بخش اعظم آلاینده های زیست محیطی می شود. آب آکواریوم خود را در نظر بگیرید، همه غذاهایی که به ماهی ها داده می شود و مدفوع ماهی ها، جلبک ها و ترکیبات زرد رنگ نیتروژن سبب می شود تا آب اکواریوم آلوده شود.

دلیل استفاده از گاز ازن در آکواریوم


شاید پیش خودتان گفته باشید، خب آب آکواریوم رو عوض می نماییم، اما شاید
تعویض آب یک روش بسیار موثر در حذف این گونه آلاینده ها بخصوص در آکواریوم های کوچک باشد؛ اما این روش برای استفاده در آکواریوم های بزرگ به راحتی قابل استفاده نمی باشد. همچنین استفاده از جذب کنندهای شیمیایی نیز می تواند بسیار پر هزینه باشد و محدودیت هایی را برای استفاده در آکواریوم بزرگ به همراه داشته باشد. در این شرایط است که استفاده از ازن می تواند بسیار مناسب و مقرون بصرفه باشد.

 

استفاده از ازن در آکواریوم های خانگی | نیکان صنعت

مزایای استفاده از ازن در آکواریوم

یک عامل بسیار مهمی که مردم از ازن استفاده می‌کنند به دلیل شفاف بودن آب می باشد. انواع مختلفی از آلاینده ها و باکتری هایی در آب آکواریوم وجود دارد که باعث تغییر رنگ آب می شود که O3 با از بین بردن آنها و در نتیجه تخریب بافت آنها امکان حذف آنها را توسط ساختار های دیگر فیلتراسیون فراهم کرده و باعث افزایش شفافیت آب می شود.
همچنین ازن می تواند در حذف انواع جلبک ها، قارچ ها، باکتری ها و انگل ها در آب آکواریوم شما کمک کرده و با حذف عوامل بیماری زا محیط مناسب تری را برای آبزیان آکواریوم شما فراهم نماید.

از طرف دیگر مولکول های آمونیاک و نیتریت نیز می تواند توسط ازن به موادی با ساختار های دیگر تغییر شکل داده که سمیت کمتری برای آبزیان آکواریوم شما به همراه خواهد داشت. در کل تزریق مناسب ازن می تواند میزان نیاز شما به تعویض آب آکواریوم را در سیستم های بسته به شدت کاهش دهد.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور و قیمت دستگاه ازن ژنراتور مورد استفاده در آکواریوم های خانگی با استفاده از ازن با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا