رفتن به محتوای اصلی
استفاده از ازن در تولیدات کشاورزی

استفاده از ازن در تولیدات کشاورزی

نقش ازن در تصفیه آب و خاک و همچنین پساب به عنوان یک عامل اکسید کننده و یک ترکیب میکروب کش حائز اهمیت میباشد
فوق العاده ای در اکسید کردن چربی ها دارد.
ازن در کشاورزی پیشرفته امروزی، یک عامل حیاتی و مفید محسوب می گردد که دارای اثرات سود بخش زیادی میباشد. کاربردهای ازن در کشاورزی بسیار وسیع بوده که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود :

۱- تصفیه آب زهکشی برای استفاده دوباره کشاورزی
۲- رفع آلودگی های خاک و جایگزین مناسب برای متیل برماید
۳- آزاد کردن اکسیژن در محیط ریشه
۴- رفع اثر H2S و کاهش مصرف کود
۵- رفع اثر عنصر سمی کلر بر گیاهان
۶- کنترل علف های هرز
۷-کاهش pH آب
۸- افزایش طول عمر نگهداری گل های زینتی
۹- افزایش عملکرد محصولات

استفاده از ازن در تولیدات کشاورزی | نیکان صنعت

ازن در کشاورزی

در معرض ازن قرار دادن آن دسته از مواد غذایی که ذات ارگانیک دارند، بسیار اهمیت دارد. استفاده یکسره از ازن برای کنترل میکروارگانیزم‌ها می تواند به سادگی، مواد ارگانیک سطح را تا حدی اکسید کند و می تواند ذات سطح ماده غذایی را تغییر دهد. کلید استفاده موفقیت‌آمیز از ازن، افزودن ازن به اندازه کافی است تا بتواند ماموریت خود را به خوبی انجام دهد اما این اندازه نباید آنقدر شود که به خود ماده غذایی آسیب برساند. این امر نیازمند آزمایش و توسعه شرایط ازن‌دهی برای اعمال بر محصولات غذایی خاص است.

آب یک عامل فرآوری حیاتی در کشاورزی و مواد غذایی است. به شکل‌های مختلفی می توان از آن برای حمل ازن استفاده کرد. از آنجایی که آب با مواد غذایی در تماس است، حیاتی است که این آب تا حد امکان پاکیزه باشد. به علت هزینه های فزآینده تصفیه آب آشامیدنی، فشار اقتصادی بر روی استفاده مجدد از آب در مصارف کشاورزی متمرکز شده است. ازن دارای سابقه طولانی و اثبات شده ای در تصفیه آب و فاضلاب است و بنابراین مصارف بالقوه زیادی در کارخانجات فرآوری محصولات غذایی و کشاورزی دارد. در حال حاضر از آب حاوی ازن در بسیاری از تاسیسات فرآوری مواد غذایی برای شستشوی محصولات و شستشوی تجهیزات فرآوری و ذخیره استفاده می‌شود.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور و قیمت دستگاه ازن ژنراتور در زمینه تولیدات کشاورزی با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
×بستن جستجو
جستجو