رفتن به محتوای اصلی
استفاده از ازن در تولیدات کشاورزی

استفاده از ازن در تولیدات کشاورزی

مزایای استفاده از ازن در کشاورزی

ازن در کشاورزی پیشرفته امروزی، یک عامل حیاتی و مفید محسوب می گردد که دارای اثرات سود بخش زیادی می باشد. کاربردهای ازن در کشاورزی بسیار وسیع می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

۱- تصفیه آب زهکشی برای استفاده دوباره کشاورزی
۲- رفع آلودگی های خاک و جایگزین مناسب برای متیل برماید
۳- آزاد کردن اکسیژن در محیط ریشه
۴- رفع اثر H2S و کاهش مصرف کود
۵- رفع اثر عنصر سمی کلر بر گیاهان
۶- کنترل علف های هرز
۷-کاهش pH آب
۸- افزایش طول عمر نگهداری گل های زینتی
۹- افزایش عملکرد محصولات

استفاده از ازن در تولیدات کشاورزی | نیکان صنعت

ازن در کشاورزی


در معرض ازن قرار دادن آن دسته از مواد غذایی که ذات ارگانیک دارند، بسیار اهمیت دارد. استفاده یکسره از ازن برای کنترل میکروارگانیزم‌ها می تواند به سادگی، مواد ارگانیک سطح را تا حدی اکسید کند و همچنین ذات سطح ماده غذایی را تغییر دهد. کلید استفاده موفقیت‌آمیز از ازن، افزودن ازن به اندازه کافی است تا بتواند ماموریت خود را به خوبی انجام دهد. اما این اندازه نباید آنقدر زیاد شود که به خود ماده غذایی آسیب برساند. این امر نیازمند آزمایش و توسعه شرایط ازن‌ دهی برای اعمال بر محصولات غذایی خاص می باشد.

آب یک عامل فرآوری حیاتی در کشاورزی و مواد غذایی محسوب می شود. به شکل‌های مختلفی می توان از آن برای حمل ازن استفاده کرد. از آنجایی که آب با مواد غذایی در تماس می باشند، حیاتی است که این آب تا حد امکان پاکیزه باشد. به علت هزینه های فزآینده تصفیه آب آشامیدنی، فشار اقتصادی بر روی استفاده مجدد از آب در مصارف کشاورزی متمرکز شده است. ازن دارای سابقه طولانی و اثبات شده ای در تصفیه آب و فاضلاب می باشد؛ بنابراین مصارف بالقوه زیادی می تواند در کارخانجات فرآوری محصولات غذایی و کشاورزی داشته باشد. در حال حاضر از آب حاوی ازن در بسیاری از تاسیسات فرآوری مواد غذایی برای شستشوی محصولات و شستشوی تجهیزات فرآوری و ذخیره استفاده می‌شود.

راه های ارتباطی جهت سفارش 

جهت مشاوره در زمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور و قیمت دستگاه ازن ژنراتور در زمینه تولیدات کشاورزی با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲-۰۹۳۴۲۴۴

۰۲۱-۲۸۴۲۴۰۱۶ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا