رفتن به محتوای اصلی

دستگاه ازن ژنراتور
نیکان صنعت سهیل

نیکان صنعت سهیل
نیکان صنعت

دستگاه ازن ژنراتور

دستگاه ازن ژنراتور، فناوری نوینی می باشد که عموما برای ضدعفونی استفاده می شود. همچنین این دستگاه در صنایع و کارگاه های مختلف کاربردهای فراوانی دارد. استفاده از ازن برای ضدعفونی فواید بسیار زیادی دارد که باعث می شود این روش جایگزین بسیار خوبی برای روش های دیگری مانند کلر و مواد شیمیایی شود. دستگاه ازن ژنراتور دستگاهی است که با استفاده از گاز اکسیژن، گاز ازن تولید می کند. شرکت نیکان صنعت سهیل، یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه ازن ساز صنعتی و خانگی در کشور می باشد. دستگاه های تولیدی نیکان در اندازه های مختلف و بسته با نیاز مشتری با بازده بالا ساخته می شود.

معرفی دستگاه ازن ژنراتور

• با قابلیت کنترل ازن خروجی از ۱۰ درصد تا ۱۰۰ درصد
• استفاده از پدیده تخلیه الکترونیکی (corona Discharging) در تولید ازن
• مجهز به سیستم خنک کننده هوا
• کیس های استینلس استیل با رنگ تلکترواستاتیک و مقاوم در برابر خوردگی
• استفاده از قطعات مقاوم در برابر ازن در ساخت دستگاه
• برق ورودی تک فاز ۲۲۰ با Htz 60-50
• مجهز به سیستم محافظت از جان
• مجهز به سیستمهای ضد حریق و جلوگیری از صدمات جدی به دستگاه
• دارای میکروپروسسور و سیستم کنترل High frequency inverter دیجیتال
• دارای پوشش و مقاوم غیر هادی بر روی تجهیزات الکترونیکی مناسب برای کار در محیط های مرطوب
• پوشش ضد رطوبت برای قطعات الکتریکی جهت استفاده در مکان های مربوط

مزیت های استفاده از ازن

مزیت های استفاده از ازن سبب شده است در کشور های پیشرفته، دیگر از کلر و مواد شیمیایی مضر برای ضد عفونی استفاده نشود. در کشور آلمان به منظور ضدعونی کردن آب استخرها از ازن بجای کلر استفاده می نمایند که برخلاف کلر انواع بیماری (حساسیت پوستی، سرطان پوست، سوزش چشم و …) را ایجاد نماید. برخی از مزیت های استفاده از ازن به شرح زیر می باشد:

• در هر محیطی امکان تولید ازن امکان پذیر است
• واکنش ازن با هر ماده دیگری، ترکیب سمی ایجاد نمی کند
• قیمت استفاده از ازن بسیار ناچیز است

• حذف بوی نا مطبوع محیط خانه و شرکت
• پایین آوردن خطرات تنفسی ناشی از استشمام ترکيبات شيميايی
• عدم نیاز به ماده اولیه توسط دستگاه
• ازن هیچ پس ماندی ندارد و پس از استفاده به اکسیژن تبدیل می شود

• قدرت اکسیدکنندگی بالای ازن نسبت به کلر
• سرعت بالا در گند زدایی آب و محیط
• از بین بردن تمامی ویروس و باکتری ها

روش‌های تولید ازن در دستگاه ازن ژنراتور

از سه طریق دستگاه ازن ژنراتور نیکان صنعت قابلیت تولید ازن را دارد. این سه روش عمده لامپ UV، تخلیه کرونا و پلاسمای سرد می‌باشد. از رایج  ترین روش های تولید ازن می توان به روش های لامپ UV و تخلیه کرونا اشاره کرد. برای تصفیه آب استخرهای خانگی و مراکز تفریحی از روش تخلیه کرونا، لامپ ماوراء بنفش برای کیفیت هر چه بهتر آب خروجی استفاده می شود. استفاده از دستگاه ازن ژنراتور در استخر ها می تواند با پالایش کامل آب، تمامی باکتری ها، قارچ ها، تخم انگل‌ها و تمامی عناصر سنگین نظیر آهن و منگنز را از بین ببرد. همچنین شما می توانید با تهیه ازن ساز خانگی، تمامی ترکیبات جانبی مضر و سمی مانند کلرات و ترکیبات آلی را از آب آشامیدنی خود حذف نمایید و از آب سالم بدون رنگ و بو استفاده نمایید.

انتخاب ازن به عنوان ضد عفونی کننده برتر

انتخاب ازن به منظور استلیزه کردن محیط، این قدرت را به شما می دهد تا از آن به شکل های مختلف از این ماده استفاده نمایید. ازن را می توانید هم بشکل گاز و هم به شکل محلول در آب استفاده شود. یکی از مواردی که باعث وجه تمایز بین کلر و ازن می شود، تحت تاثیر نبودن ازن نسبت به PH آب می باشد. ازن با سرعت بالای خود ( ۳۰۰۰ برابر بیشتر از کلر ) در کم ترین زمان آب و محیط را عاری از هرگونه آلودگی و سموم می نماید. زمانی که کار با ازن تمام می شود، این ماده فوق العاده مجدد به اکسیژن تبدیل می شود. ازن علاوه بر ضدعفونی کردن آب می تواند به طعم مزه و شفاف کردن آب نیز کمک نماید. در آخر باید گفت استرلیزه با ازن در مقایسه با بسیاری روش های دیگر، یک انتخاب مناسب زیست محیطی است.

نیمه عمر ازن

همان طور که گفته شد ازن تولید شده توسط دستگاه ازن ژنراتور بر خلاف کلر و مواد ضدعونی کننده دیگر باقی مانده ای از خود باقی نمی گذارد. در شرایط استاندارد و دمای ۲۰ درجه، ازن پس از گذشت ۱۸ دقیقه به اکسیژن تبدیل می شود. یکی از موارد تاثیر گذار در نیمه عمر ازن، ph اب می باشد به طور کل در ph 6 ازن به ۲۰ دقیقه نیاز دارد تا تجزیه شود.

چرخه گند زدایی ازن

• شکستن پیوندهای کربن و نیتروژن که منجر به دی پلیمریزاسیون می شود.
• واکنش با رادیکال محصولات جانبی حاصل از تجزیه ازن
• آسیب به اجزای اصلی اسید نوکلئیک
• اکسیداسیون و تخریب مستقیم دیواره سلول که همراه با نشت محتویات به خارج از سلول می باشد.
• حذف کامل ویروس و باکتری از آب و محیط
• تجزیه ازن و تبدیل مجدد به اکسیژن

روش تولید گاز ازن

برای تولید ازن دو روش کلی وجود دارد. یکی از روش های آن عبور دادن اکسیژن از نور اشعه ماوراء بنفش است و روش دیگر آن ایجاد قوس الکتریکی در اکسیژن است. تابش نور خورشید و ایجاد رعد و برق از روش هایی تولید ازن در طبیعت هستند. با ایجاد یک ولتاژ الکتریکی به دو رسانا و ایجاد جرقه و تخلیه الکتریکی بین آن دو انرژی لازم به ملکول های اکسیژن می رسد و این انرژی پیوند ملکولی O2 را شکسته و آن را به دو اتم O تبدیل می کند که هر کدام از این اتم های اکسیژن می تواند با یک ملکول O2 پیوند برقرار کرده و به O3تبدیل شود.

قیمت دستگاه ازن ژنراتور

دستگاه تولید گاز ازون

دستگاه تولید ازون دستگاهی است که اکسیژن دو اتمی را به ازن با سه اتم اکسیژن تبدیل می کند که به عنوان اکسید کننده و گند زدای قوی مورد استفاده قرار می گیرد.

از مزایای ازن تولیدی توسط ازن ژنراتور خواص میکروب کشی آن، افزایش راندمان گند زدایی و مقرون به صرفه بودن آن است.

ساختمان ازن ژنراتور تشکیل شده است از:

 • کمپرسور پرفشار هوا
 • برد دستگاه بمنظور برقراری ارتباط بین قطعات
 • فریت ها درون ترانسهای افزاینده ولتاژ
 • هسته تولید کننده ازن شامل شیشه کوارتز و یک نارسانا
 • شیلنک هدایت کننده ازن به بیرون دستگاه ازن ساز
 • تایمر تنظیم کننده مدت زمان تزریق ازن در مقاطع زمانی مشخص
 • دکمه خاموش و روشن نمودن دستگاه ازن ژنراتور
 • شیر (ولوم) تنظیم میزان تزریق ازن
 • کیس دربرگیرنده تمامی تجهیزات فوق

عوامل موثر بر بازده ازن

اثر بخشی ازن در کاربرد های فرآوری مواد غذایی، تحت تاثیر طیف وسیعی از متغیر ها تصفیه، مقدار PH، رطوبت نسبی و مقدار ترکیبات ازن بسنگی دارد، زیرا همه این عوامل متفاوت بر حلالیت و واکنش پذیری و پایداری ازن تاثیر گزار هستند.

غلظت : با افزایش غلظت ازن، ازن با ثبات تر و محلول پذیری کم تری به خود می گیرد اما واکنش پذیر تر از قبل می شود. بنابراین برای حفظ تعادل در حلالیت ، پایداری و اثر بخشی ضد عفونی کننده باید دمای ازن مداوم کنترل شود.

pH : در مورد pH به طور گسترده پذیرفته شده که ازن در PH بالا پایداری کم تری نسبت به PH پایین دارد. با این حال زمانی که ازن در مقادیر PH بالا قرار می گیرد، رادیکال های تشکیل شده به اثر بخشی آن کمک می کند.

رطوبت : میزان تخریب میکروب ها در استفاده از ازن در اتمسفر با افزایش رطوبت نسبی بیشتر است. در نهایت مواد آلی محلول برای کاهش میزان ضدعفونی با رقابت با میکروارگانیسم ها برای ازن شناخته شده است. از این رو، عدم وجود ترکیبات آلی در آب ازن برای استفاده در فرآوری مواد غذایی بسیار مطلوب است.

ازن ساز خانگی

این دستگاه در اندازه های مختلفی ساخته می شود از مدل های مطرح این دستگاه، دستگاه های بزرگ صنعتی می باشد که از این مدل می توانید در صنایعی که گفته شد استفاده نمایید و محیطی امن برای فعالیت کارکنان خود رقم بزنید. در کنار دستگاه های بزرگ صنعتی، ازن ساز خانگی یکی دیگر از دستگاه های تولید شده مجموعه نیکان صنعت می باشد که با استفاده از آن می توانید آب و هوای خانه خود استرلیزه نمایید.

کاربرد های دستگاه ازن ژنراتور

شما با به کارگیری دستگاه های ازن ژنراتور در تمامی این صنایع می توانید بازده محصولات خود را بالاتر از قبل ببرید. برخی از کاربرد های دستگاه ازن ژنراتور به شرح زیر می باشد:

ایمنی مزارع
سیستم های برج های خنک کننده
صنایع بسته بندی محصولات غذایی
تصفیه آب آشامینی و هوا محیط

ازن درمانی ( کم کردن درد مفاصل)
از بین بردن کرونا با ازن

o3-blog

تصفیه آب استخر ها
شستشو میوه و سبزیجات
پروش آبزیان ( میگو و ماهی )
صنایع مرغداری، دامپروری و کشاورزی

تصفیه و گند زدایی فاضلاب
انبار های نگهداری غلات، خشکبار
بیمارستان ها و ضدعفونی اتاق عمل

تصفیه آب استخر

انتخاب ازن برای گندزدایی آب استخر ها سبب می شود که کیفیت آب به طور چشمگیری بالا برود و در هزینه ها صرفه جویی شود. برخلاف کلر، ازن هیچ عوارضی در پی نخواهد داشت و سلامت فرد شنا کننده به خطر نمی افتد.

شستشو میوه و سبزیجات

شما با خرید دستگاه ازن ساز خانگی می توانید در مدت زمانی کم و بدون نیاز به مواد شوینده، میوه و سبزیجات را از تمامی ویروس، باکتری و تخم انگل ها پاکیزه نمایید.

صنایع بسته بندی محصولات غذایی 

استفاده از گاز ازن در مراحل مختلف تولید و بسته بندی می تواند تا حد زیادی به کاهش آلودگی میکروبی محصولات، افزایش کیفیت و زمان ماندگاری مواد غذایی کمک نماید.

پرورش آبزیان

با همه مراقبت هایی که در پرورش آبزیان صورت می گیرد باز همواره این امکان وجود دارد تا سلامت آبزیان به خطر بیفتد. با گند زدایی آب توسط ازن دیگر نگران سلامتی و بیماری های ویروسی که سلامت ماهی و میگو را به خطر بیندازد نباشید.

صنایع مرغداری، دامپروری و کشاورزی

یکی دیگر از صنایعی که می توانند با استفاده از ازن کیفیت محصولات خود را بالا ببرند صنایع مرغداری، دامپروری و کشاورزی می باشد. با به کارگیری ازن می توانید در کاهش بار میکروبی، پایین آمدن بیماری طیور و دام، ضد عفونی آب و غیره بصورت ویژه تری کار نمایید.

ایمنی مزارع

اخیرا شیوه های بهداشتی خوب در مزارع ایمنی یک شرط ضروری برای تولید محصولات از جمله شیر و سایر لبنیات شده است. با توجه به این که ازن یک ماده اکسید کننده قدرتمند می باشد که در برابر طیف گسترده ای از میکروارگانیسم ها از جمله ویروس ها، باکتری ها، مخمر ها مقاوم می باشد شما می توانید به آسانی محیط مزارع خود ایمن و سالم نگه دارید.  امروزه تیمار ازن به دلایل و مقاصد مختلف در مزارع صورت می گیرد.

d80376db-44a8-4689-a256-8e3800c66b3e

بیمارستان ها و ضدعفونی اتاق عمل 

اتاق عمل جزو محیط هایی می باشد که دائما باید آن را ضد عفونی کرد چراکه این محیط توسط انواع گوناگونی از میکروارگانیسم‌ها احاطه شده است. برای ضدعفونی کردن اتاق عمل بین جراحی ها باید از دستگاه ازن ژنراتور استفاده شود تا سلامت بیمار به خطر نیوفتد.

ازن درمانی ( کم کردن درد مفاصل) 

استفاده از ازن تنها به صنایع محدود نمی شود بلکه می توان از ازن در علم پزشکی و به اصلاح ازن در مانی نیز استفاده کرد. بیمارانی که سال ها از درد مفاصل رنج می برند، می توانند به مراکزی که از دستگاه ازن ژنراتور در آن ها استفاده می شود، در یک دوره درمانی بهبود یابند.

از بین بردن کرونا با ازن

در روز هایی که جهان درگیر این ویروس خطرناک می باشد و سلامت همگان را تهدید کرده است و متاسفانه کرونا جان بسیاری از مردم را در سرتا سر جهان گرفته است؛ با استفاده از دستگاه های ازن ژنراتور می توانید به جنگ این ویروس بروید. مولکول های ازن می توانند در هوا و سطوح به آسانی ویروس کرونا را از بین ببرند. با استفاده از دستگاه ازن ساز خانگی می توانید محیطی امن برای هر یک از اعضای خانواده خود پدید بیاورید.

کاربردهای دستگاه ازن ژنراتور

انبار های نگهداری غلات، خشکبار

شما با تهیه دستگاه ازن ژنراتور در انبار های نگه داری خود می توانید از رشد و تزاید قارچ و کپک در انبارهای نگهداری جلوگیری نمایید. همچنین شما با هوادهی و گرفتن رطوبت می توانید به بهترین شکل جلوی فاسد شدن غلات را بگیرید.

تصفیه آب آشامینی و هوا محیط

بسیاری از بیماری هایی که انسان درطول عمر با آن دسته و پنجه می نماید ناشی از آب و هوای آلوده است. شما می توانید با تهیه ازن ژنراتور آب مصرفی و هوای خانه خود را پاکیزه نماید.

سیستم های برج های خنک کننده

ازن می تواند در سيستم های خنك­ كننده جايگزين همه تصفيه های شيميايی ميكروب­كش شود تا در هزینه نگهداری سیستم های برج های خنک کننده صرفه جویی شود.

تصفیه و گند زدایی فاضلاب

این دستگاه باعث حذف تمامی میکرو آلاینده ها، حذف BOD ، COD از آب، از بین بردن ویروس و باکتری و صرفه جویی در هزینه ها می شود و دیگر نیازی به فیلتراسیون آب فاضلاب نیست.

دستگاه ازن ساز استخر

ازن ژنراتور استخر از تجهیزات ضد عفونی کننده است که در استخر ها مورد استفاده قرار می گیرد که در آب به عنوان میکروب کش استفاده می شود.

در بعضی از استخر ها به تنهایی  و در بعضی همراه با کلر استفاده می شود. مواد ازن اکسیژن را از هوا می گیرد و با لامپ UV موجود در دستگاه مولکول اکسیژن را به اتم ناپایدار (O1) تبدیل می کند که با اکسیژن ترکیب شده و ازن را تشکیل می دهد.

از مزایای استفاده از دستگاه ازن ساز شامل موارد زیر است:

 • میزان کشتن باکتریها تا سه هزار برابر سریعتر
 • ۵۰٪ اکسید کننده قوی تر از کلر
 • از بین بردن قرمزی چشم و تحریک شدن و خارش پوست
 • کاهش خرید مداوم مواد شیمیایی مضر

ضد عفونی کردن هوای خانه

از ازن ژنراتور برای پاکسازی هوا و ضد عفونی کنندگی و از بین بردن بوهای نامطبوع استفاده می شود که روشی موثر برای پاکسازی هوا است.

از ویژگی های دستگاه ضدعفونی هوا ازن می توان به این موارد اشاره کرد: باعث آلوده شدن محیط زیست و آسیب به لایه ازن نمی شوند، کم مصرف هستند و با برق شهری کار می کنند، حساسیت و مشکل تنفسی ایجاد نمی کنند و استحکام و دوام بالایی دارند.

نیکان صنعت سهیل

مجموعه نیکان صنهت سهیل با یاری جوانان نخبه کشور و حمایت های شما مردم، توانسته است هر ساله در رقم زدن موفقیت کشور قدم بردارد. تمامی دستگاه های تولید شده توسط مجموعه کاملا بومی می باشند و آماده رقابت با نمونه های خارجی هستند. کاربرد های استفاده از ازن محدود به مواردی که گفته شد نمی شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از کاربرد های ازن به قسمت دانشنامه های وب سایت مراجعه فرمایید. اگر به دنبال حرفه ای کار کردن و بهبود کسب کار خود هستید باید از بهترین ها استفاده نمایید. با انتخاب دستگاه ازن ژنراتور ساخته شده توسط نیکان، شما می توانید محیطی امن برای تولید خود و یروی انسانی خود فراهم سازید.

مشاوره خرید

با توجه به تنوع صنایع و مشخصات مختلف دستگاه ازن ژنراتور نیکان صنعت آمادگی خود را جهت مشاوره در راستای انتخاب و طراحی دستگاه و نحوه بهره برداری اعلام می دارد.

نصب و نگهداری

انجام کلیه خدمات سرویس و نگهداری و رفع ایراد از انواع دستگاه های ازن ژنراتور ( ازن ساز )، برای صنایع و کارخانجات مختلف.

طراحی و ساخت

طراحی و ساخت دستگاه ازن ژنراتور جهت مصارف گوناگون خانگی و صنعتی به منظور استفاده در کلیه صنایع ، با توان تولید ازن بدون هیچگونه محدودیت.

قیمت ازن ژنراتور

قیمت دستگاه ازن ژنراتور

نحوه قیمت گذاری ازن ژنراتور

اساساً قیمت‌گذاری دستگاه‌های ازن ژنراتور در ایران بر اساس میزان تولید دستگاه بر مبنای گرم بر ساعت می باشد.در واقع قیمت دستگاه طبق سفارش مصرف‌کننده و یا میزان مصرف شما در کار صورت می‌گیرد. اما قیمت گذاری دستگاه ازن ژنراتور در شرکت نیکان صنعت کمی متفاوت می باشد. دستگاه ازن ژنراتور ( صنعتی و خانگی ) ساخته شده توسط نیکان محصولی کاملا بومی و آماده رقابت با نمونه های خارجی می باشد؛ برای آشنایی هر چه بیشتر این محصول و کاربرد های آن با ما همراه باشید.

قیمت دستگاه ازن ژنراتور

عوامل موثر بر قیمت گذاری دستگاه ازن ژنراتور

رای تعیین قیمت گذاری دقیق دستگاه ازن ژنراتور ابتدا ظرفیت دستگاه های مورد نیاز مصرف کننده تعیین می گردد و سپس قیمت گذاری صورت می‌گیرد. البته عواملی دیگری مانند اتصالات نصب شده و نحوه نصب و راه اندازی و تجهیزات ضروری دیگر بر میزان قیمت دستگاه اوزون ژنراتور تاثیرگذار می باشد. همچنین به مراتب قیمت یک دستگاه صنعتی از یک دستگاه خانگی بیشتر می باشد.

در شرکت نیکان صنعت سهیل اساس قیمت گذاری متفاوت می‌باشد. چرا که نوع دستگاه های ساخت این شرکت متفاوت بوده ( بومی و ساخت نخبگان داخل ) و ظرفیت این دستگاه‌ها گرم بر ساعت می باشد و قیمت‌گذاری آن ها بر اساس تعداد سلولهای پلاسمای مورد نیاز مصرف کننده بوده و به تناسب میزان غلظت ازن تولید شده به روش پلاسما قیمت گذاری صورت می گیرد.

ارزان تر از همه جا , بهتر از همه جا

قیمت ازن ژنراتور نیکان صنعت چه تفاوتی دارد؟


دلیل متفاوت بودن دستگاه ازن ژنراتور نیکان این است که این دستگاه توسط نیروهای متخصص خودمان صفر تا صد طراحی و تولید و روانه بازار می‌شود. قیمت دستگاه های تولیدی شرکت نیکان صنعت سهیل بسیار مرغوب، به صرفه و قیمت پایین عرضه می‌شود و بازار داخلی و خارجی های حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارد.

دستگاه های که توسط شرکت نیکان صنعت سهیل طراحی شده است نیاز به خوراک اولیه ( اکسیژن ساز ) نمی باشد. و همین عامل سبب کاهش شدید قیمت این دستگاه می شود از آنجا که دستگاه‌های پلاسما عمر طولانی داشته و کیفیت بالایی دارند بسیار مقرون به صرفه بوده و در بلند مدت دارای صرفه اقتصادی بسیار زیادی می باشد.

قیمت دستگاه ازن ساز خانگی

به منظور استفاده همگان از این محصول و ترقی کشور در تولید محصولات داخلی شما می توانید این دستگاه بومی  را از نمونه های موجود در بازار با قیمت مناسب تری خریداری نمایید. اگر قصد خرید دستگاه ازن ژنراتور را دارید، می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و اقدام به ثبت سفارش نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید، پاسخگو صدای گرم شما هستیم.

خرید بهترین دستگاه ازن ژنراتور

به منظور استفاده همگان از این محصول و ترقی کشور در تولید محصولات داخلی شما می توانید این دستگاه بومی  را از نمونه های موجود در بازار با قیمت مناسب تری خریداری نمایید. اگر قصد خرید دستگاه ازن ژنراتور را دارید، می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و اقدام به ثبت سفارش نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید، پاسخگو صدای گرم شما هستیم.

برگشت به بالا