رفتن به محتوای اصلی

کاربرد ازن در دامداری

601155-500x444

کاربرد و ویژگی های ازن

همه ی ما با اهمیت گاز ازن کم و پیش آشنا هستیم، امروز قصد داریم شما را با کاربرد ازن در مرغداری و نقش دستگاه ازن ساز آشنا نماییم.

گاز ازن دارای خاصیت اکسید کنندگی بالایی می باشد که می توان از این گاز در اکسید کردن مواد فرار موجود در فضولات دام و طیور استفاده کرد که به جلوگیری از تولید بوی بسیار نامطبوع می انجامد.

گازهای موجود در مدفوع دام و طیور مشکلات فراوانی ایجاد می نمایند از جمله آن ها می توان به، گازهای متان و آمونیاک که باعث ایجاد بوی نامطبوع و آزار دهنده می شود، اشاره کرد. این موارد در واحدهای پرورش طیور، دام داری ها، و حتی کارخانجات تولیدی خوراک دام و طیور به وقوع می پیوندد. گاز ازن به راحتی قادر به حذف این مواد بوده و آنها را به فرمت های بی بو و بی اثر تبدیل می کند که به محیط زیست هم کمک می نماید.

از فعالیت های نیکان صنعت :

  • واحد مرغ گوشتی در قائم شهر مازندران
  • واحد مرغ گوشتی در صباشهر شهریار
  • واحد مرغ تخم گذار در زنجان
  • و …
  • کارخانه تولید خوراک دام و طیور واقع در کمال شهر کرج
  • واحد مرغداری در پاوه کرمانشاه
  • واحد مرغ تخم گذار در اشتهارد

حل مشکلات مرغداری با ازن ژنراتور


در کارخانجات خوراک سازی معمولا از بقایای لاشه طیور و دام برای تامین پروتئین جیره غذایی استفاده می نمایند که این مواد به خود خودی دارای بوی ناخوشایند بوده و علاوه بر آن در زمان تولید و فرآوری به دلایل مختلف از جمله بخارزنی، به شدت ایجاد تولید بوهای نامطبوع می کنند تا جایی که کارگرها و کارکنان در سالن دچار عوارض و مشکلاتی نظیر سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و حالت سوزش چشم می شوند.

علاوه بر این همسایگان در واحدهای صنعتی با این بوهای نامطبوع به شدت مخالفت کرده و برای همسایگان نیز مشکلاتی ایجاد می شود.

ازن می تواند به صورت اتوماتیک به عنوان بخشی از فرایند استفاده گردد؛ در این حالت کافیست سیستمی را طراحی کرده که عملا هوای سالن را از معبری عبور داده  و در آنجا در معرض گاز ازن قرار گیرد.

راه حل نیکان صنعت

در این حالت، ما برای این که بتوانیم ازن را به میزان کافی و به غلظت مناسب تزریق نماییم، پس از سلول ها و تکنولوژی پلاسمای سرد استفاده کردیم که می تواند ازن را تا غلظتی معادل ۲۵ درصد اکسیژن ورودی تولید نماید.

از آنجایی که این تکنولوژی را زمانی ۵ برابری نسبت به سایر تکنولوژی ها در تولید از داراست این امکان را فراهم می کند که قیمت تمام شده برای مصرف کننده مقرون به صرفه باشد.

با یکبار راه اندازی دستگاه ازن، در مدت زمانی طولانی می توان به صورت کاملا اتوماتیک و ارگانیک این بوهای نامطبوع را حذف کرده و سلامت جسمی و روانی کارگران و کارکنان را تامین نمود. در آخر شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد ازن در مرغداری، مقاله تخصصی گاز ازن در مرغداری را مطالعه فرمایید.

ازن در مرغداری
برخی از مهم ترین کاربرد های ازن به شرح زیر می باشد:
قدرت بالای گاز ازن نسبت به کلر
کاهش بيماری و مرگ و مير
نگهداری ارزان دستگاه ازن ژنراتور
کاهش بوهای نامطلوب
تخريب انواع ميکروارگانيسم
بالا بردن سلامت تخم مرغ ها

جهت مشاوره در ضمینه خرید دستگاه ازن ژنراتور، قیمت دستگاه ازن ژنراتور، محاسبه مقدار ازن، مورد نیاز با کارشناسان شرکت نیکان صنعت سهیل تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱۶۵۳۱۸۱۸۷

۰۹۱۲۰۹۳۴۲۴۴

man-dialing-number-phone_23-2147711025
برگشت به بالا