رفتن به محتوای اصلی

کاربرد ازن در دامداری

601155-500x444
کاربرد و ویژگی های ازن

گاز ازن دارای خاصیت اکسید کنندگی بالایی است.می توان از این گاز در اکسید کردن مواد فرار موجود در فضولات دام و طیور استفاده کرد که به جلوگیری از تولید بوی بسیار نامطبوع می انجامد.

گازهای موجود در مدفوع دام و طیور مشکلات فراوانی ایجاد میکنند.از جمله آنها، گازهای متان و آمونیاک که باعث ایجاد بوی نامطبوع و آزار دهنده می شوند.این موارد در واحدهای پرورش طیور، دام داری ها، و حتی کارخانجات تولیدی خوراک دام و طیور به وقوع میپیوندد.گاز ازن به راحتی قادر به حذف این مواد بوده و آنها را به فرمت های بی بو و بی اثر تبدیل می کند.

از فعالیت های نیکان صنعت :
  • واحد مرغ گوشتی در قائم شهر مازندران
  • واحد مرغ گوشتی در صباشهر شهریار
  • واحد مرغ تخم گذار در زنجان
  • و …
  • کارخانه تولید خوراک دام و طیور واقع در کمال شهر کرج
  • واحد مرغداری در پاوه کرمانشاه
  • واحد مرغ تخم گذار در اشتهارد
حل مشکلات دامداری با ازن ژنراتور

در کارخانجات خوراک سازی معمولا از بقایای لاشه طیور و دام برای تامین پروتئین جیره غذایی استفاده می کنند که این مواد به خود خودی دارای بوی ناخوشایند بوده و علاوه بر آن در زمان تولید و فرآوری به دلایل مختلف از جمله بخارزنی، به شدت ایجاد تولید بوهای نامطبوع می کنند تا جایی که کارگرها و کارکنان در سالن دچار عوارض و مشکلاتی نظیر سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و حالت سوزش چشم می شوند.

علاوه بر این همسایگان در واحدهای صنعتی با این بوهای نامطبوع به شدت مخالفت کرده و برای همسایگان نیز مشکلاتی ایجاد می شود.

ازن می تواند به صورت اتوماتیک به عنوان بخشی از فرایند استفاده گردد؛ در این حالت کافیست سیستمی را طراحی کرده که عملا هوای سالن را از معبری عبور داده  و در آنجا در معرض گاز ازن قرار گیرد.

راه حل نیکان صنعت

در این حالت، ما برای اینکه بتوانیم ازن را به میزان کافی و به غلظت مناسب تزریق کنیم، پس از سلول ها و تکنولوژی پلاسمای سرد استفاده کردیم که میتواند ازن را تا غلظتی معادل ۲۵ درصد اکسیژن ورودی تولید نماید.

از آنجایی که این تکنولوژی را زمانی ۵ برابری نسبت به سایر تکنولوژی ها در تولید از داراست این امکان را فراهم میکند که قیمت تمام شده مصرف کننده مقرون به صرفه باشد.

با یکبار راه اندازی دستگاه ازن، در مدت  زمانی طولانی می توان به صورت کاملا اتوماتیک و ارگانیک این بوهای نامطبوع را حذف کرده و سلامت جسمی و روانی کارگران و کارکنان را تامین نمود.

برگشت به بالا
×بستن جستجو
جستجو