رفتن به محتوای اصلی

ضدعفونی خوراک دام و طیور با گاز ازن

امروزه در تمامی کشور های پیشرفته، هدف بالا بردن سطح تولید و کیفیت محصولات می باشد. استفاده از دستگاه ازن ساز در دامداری با نتایج خوبی به همراه بوده است که ما قصد داریم شما را با دستگاه ازن ساز نیکان صنعت سهیل که محصولی کاملا بومی می باشد آشنا نماییم.

یکی از مهم ترین کاربردهای دستگاه ازن ژنراتور، کاهش بار میکروبی در نهاده های خوراک، دام و طیور می باشد. ازن به علت خاصیت بالای اکسید کنندگی خود، جهت استریل و ضدعفونی ذرت، جو و پودر گوشت بسیار کاربرد دارد و نمی توان از نقش مهم ازن در صنعت دامداری غافل شد. این ماده در تماس با میکروارگانیسم ها، آن ها را از اساس یعنی در ساختار DNE و NME تخریب نموده و هیچ باقی مانده ای برجا نمی گذارد.

اهمیت ازن در دامداری ها

یکی از بزرگ‌ترین معضلات و مشکلات در دامداری ها، سم آفلاتوکسین می باشد که این سم حاصل فعالیت برخی کپک‌ها و قارچ‌ها بوده و در معرض ازن به سهولت از بین می‌رود. در برخی موارد می‌توانیم به وسیله گازدهی یا ازن خشک کار ضدعفونی را در مکان هایی مانند: آسیاب، میکسر و انبار خوراکی انجام دهیم؛ و یا می توانیم از ازن به صورت تر یعنی با میکس کردن آب و ازن، آب را از ازن اشباع کنیم. حال با آبی که اشباع از ازن شده است می توان تجهیزات سالن، اتاق ها و ظروف را شستشو داده و آنها را عاری از هرگونه بار میکروبی کنیم و محیطی سالم هم برای کارکنان پدید بیاوریم.

شرکت نیکان صنعت سهیل تولید کننده انواع دستگاههای ازن ژنراتور برای تمامی صنایع در هر ظرفیت و توانی می باشد. ما با رزومه ای بسیار قوی به صورت ۱۰۰% تضمینی شما عزیزان را در حیطه شغلتان یاری خواهیم نمود.

کاربرد ازن در دامداری

بدون شک شما به این فکر می نمایید، آیا خرید یک دستگاه ازن ژنراتور مختص برای صنایع دامی ارزش دارد، برای پاسخ به سوال شما باید با کاربرد های دستگاه ازن ژنراتور آشنا باشیم. در صنعت پرورش دام، هدف کلیه فعالیت های پرورش حیوانات اهلی، در جهت استفاده بیشتر از محصولات و فرآورده های آن ها می باشد. دام ها وقتی در محیط کاملاً سالم و بدون استرس پرورش قرار گیرند حداکثر پتانسیل ژنتیکی خود را بروز داده و به بالاترین میزان تولید خود می رسند. برخی از کاربرد های ازن به شرح زیر می باشد:

  • ضدعفونی آب مصرفی در دامداری ها
  •  CIP دستگاه های شیر دوش به وسیله ازن آب
  • ضد عفونی سطوح، کف سالن های زایشگاه
  • ازن زنی در انبار و محل نگهداری غلات و خوراک دام
    شما به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله منتشر شده کاربرد ازن در دامداری را توسط نیکان مطالعه فرمایید.
ازن در دامداری

خرید ازن
هزینه است یا سرمایه!!

ازن با وجود قدرت فوق‌العاده بالایی که دارد، هیچ گونه مواد مضری از خود بر جای نمی گذارد. در نتیجه هزینه‌های جاری برای دامداری ها وجود ندارد. خرید دستگاه ازن یک سرمایه‌گذاری زود بازده است که استرس های زیادی را از صاحبان دامداری ها حذف می کند. نکته قابل توجه این است که دستگاه ازن تنها یک بار خریداری شده و یک بار نصب و راه اندازی می گردد، اما سالیان سال قابل استفاده بوده و قیمت آن در بلندمدت مقرون به صرفه است.

برگشت به بالا